czwartek, 18 kwietnia, 2024

Handlowe ulice Pragi. Ruszają konsultacje społeczne

Jakich usług na Pradze brakuje, a jakich jest za dużo? Co powinno powstać w niewynajętych lokalach – sklep, kawiarnia, a może księgarnia? Miasto chce wspólnie z mieszkańcami stworzyć koncepcję handlowych ulic Pragi.

Przypomnijmy, powstaje koncepcja zarządzania lokalami usługowymi na praskich ulicach. Ponad 600 lokali na Starej i Nowej Pradze, przy Dworcu Wschodnim oraz na Kamionku ma szansę wzbogacić i uatrakcyjnić ofertę handlową prawobrzeżnej Warszawy. – To kolejny projekt w ramach rewitalizacji. Celem nowego przedsięwzięcia jest prowadzenie zrównoważonej polityki lokalowej, w tym położenie nacisku na różnorodność najemców – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Koncepcja handlowych ulic Pragi

Kluczowe elementy opracowania to: analiza stanu obecnego sektora handlu, procedur najmu oraz właśnie konsultacje społeczne. Koncepcja będzie zawierać rekomendacje dotyczące zestawu branż i funkcji najemców z uwzględnieniem ich różnorodności (tenant-mix), a także rekomendacje, dzięki którym poprawią się warunki przedsiębiorcom już teraz działającym na Pradze. Chodzi o mikro i małe przedsiębiorstwa, zwłaszcza te prowadzące działalność o dużej wartości społecznej lub kulturowej, a także o podmioty sektora pozarządowego i ekonomii społecznej. Zmiany wynikające z opracowanej koncepcji gospodarowania lokali będą wprowadzane stopniowo i nie będą powodowały rozwiązania dotychczasowych umów najmu lokali.

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

Opinie można wyrazić odwiedzając punkty konsultacyjne, biorąc udział w warsztatach, wypełniając geoankietę oraz przez formularz elektroniczny.

Punkty konsultacyjne: działają od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 20.00, w soboty w godz. 10.00 -14.00:

  • 17 maja (czwartek) i 19 maja (sobota) – lokal przy Grochowskiej 322 (Kamionek)
  • 18 maja (piątek) i 19 maja (sobota) – Klub Sąsiada przy ul. Skaryszewskiej 10 (rejon Dw. Wschodniego)
  • 24 maja (czwartek) i 26 maja (sobota) – Czytelnia w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 (Stara Praga)
  • 25 maja (piątek) i 26 maja (sobota) – lokal przy ul. Wileńskiej 31 (Nowa Praga).

Spotkania (zawsze w godz. 18.00 – 20.00), na których porozmawiamy o potrzebnych zmianach w zakresie obecnie dostępnych usług, a także wyzwaniach związanych z prowadzeniem działalności:

  • 4 czerwca (poniedziałek) – Dzielnicowe Biuro Finansów i Oświaty (DBFO) przy ul. Grochowskiej 262 (Kamionek)
  • 5 czerwca (wtorek) – Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 (Stara Praga)
  • 6 czerwca (środa) – Towarzystwo Przyjaciół Pragi przy ul. Stalowej 28/1 (Nowa Praga)
  • 7 czerwca (czwartek) – LO im. gen. J. Jasińskiego przy ul. Grochowskiej 346/348 (rejon Dw. Wschodniego).

Od początku maja na ulicach Pragi można też spotkać ankieterów, którzy pytają o usługi zlokalizowane w okolicy. Ankieterzy odwiedzają także poszczególne lokale użytkowe.

UM/KC

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości

1 KOMENTARZ

  1. Praga zasługuje na to by mieć porządne ulice handlowe. Zmiany jakie tu zaszły sprawiają że w niczym nie odbiega ona od lewej części stolicy. Oczywiście w tej chwili wszystkiego jest tu mniej ale gdy już posypią się inwestycje które w moim odczuciu szybko odniosą sukces to lada chwila może się tu aż roić od ludzi z pomysłem na biznes. Mam tylko nadzieję że w tym całym zapędzie rozwojowym nie zapomni nikt o tym by dalej utrzymywać to co Praga ma najcenniejsze czyli klimat i atmosferę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.