Stromy zjazd i niebezpieczny krawężnik w parku Praskim

0

Poprosiłem o możliwie szybką interwencję Zarządu Oczyszczania Miasta w sprawie niebezpiecznych krawężników w parku Praskim. Problem dotyczy chodnika wzdłuż nasypu mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Na problem zwrócili uwagę mieszkańcy, którzy zaalarmowali mnie, że wystające, pokruszone elementy krawężnika zagrażają bezpieczeństwu najmłodszych, którzy korzystają z popularnej górki. Ostanie dni, kiedy mogliśmy cieszyć się śniegiem sprawiły, że na nasypie mostu pojawiły się dzieci i młodzież na sankach. Niestety, zabawie towarzyszy ryzyko wypadku.

Do podobnych zdarzeń dochodziło w tym miejscu już wielokrotnie, o czym świadczą rozrzucone plastikowe i drewniane elementy sanek. Zjazd jest stromy, oblodzony i niebezpieczny, ale za każdym razem, gdy spadnie śnieg przyciąga amatorów zimowego szaleństwa. Uważam, że należy zrobić wszystko, aby zadbać o bezpieczeństwo tego miejsca.

Zaproponowałem zdemontowanie krawężnika, który i tak wymaga pilnego remontu. Ważne, aby interwencję podjąć możliwie szybko, aby zdążyć przed zimowymi feriami, kiedy znów na górce pojawią się dzieci.

Poprosiłem też o informację dotyczącą możliwości ucywilizowania zjazdu, tak aby korzystanie z górki było możliwe bezpieczne dla mieszkańców.

Przekaż dalej

Dodaj komentarz