czwartek, 20 czerwca, 2024

85 rocznica urodzin Romana Dmowskiego. Msza w intencji ojczyzny na Pradze

Udostępnij

We wtorek, w kościele Matki Bożej Loretańskiej na Pradze-Północ, odbędzie się msza święta w intencji Romana Dmowskiego. Po mszy zostaną złożone kwiaty pod tablicą pamięci na terenie parafii przy ul. Ratuszowej.

Msza odbędzie się 2 stycznia 2024 roku o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Loretańskiej przy u. Ratuszowej 5A.

Roman Dmowski urodził się 9 sierpnia 1864 r. na Kamionku. Dom, w którym wychował się Dmowski, stał prawdopodobnie między terenem kościoła (Parafia Bożego Ciała) a budynkami dawnej fabryki Wedla. Dmowski zmarł 2 stycznia 1939 r. Jest pochowany w grobie rodzinnym na cmentarzu Bródnowskim.

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Instytut Pamięci Narodowej, oddział w Warszawie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne