Redakcja

Przegląd Praski to nowoczesna grupa medialna działająca na terenie dzielnicy Praga-Północ w Warszawie. Grupa dysponuje kanałami informacyjnymi; wydaniem papierowym i elektronicznym gazety, portalem internetowym a także kanałami w mediach społecznościowych.

Marka Przeglądu Praskiego powstała w czerwcu 2007 r. z inicjatywy lokalnych dziennikarzy. Dziś jest to największe medium na Pradze-Północ, które dociera nawet do 30 tys. mieszkańców dzielnicy.

Przegląd Praski jest patronem medialnym klubu piłkarskiego UKS Błyskawica. Współpracuje z lokalnymi podmiotami kulturalnymi i samorządowymi na Pradze.

Aktualności z warszawskiej Pragi-Północ

Media w grupie Przeglądu Praskiego informują o tym, co dzieje się na Pradze-Północ, piszą o inwestycjach na terenie dzielnicy, rewitalizacji Pragi, lokalnej komunikacji, działalności samorządowców i organizacji pozarządowych. Redakcja publikuje materiały interwencyjne i społeczne.

Autorzy i założyciele

Wśród założycieli Przeglądu Praskiego są m.in. Danuta Szmit-Zawierucha, autorka licznych książek o Warszawie, wieloletnia redaktorka kwartalnika Kronika Warszawy, felietonistka wznowionej Stolicy; Paweł Elsztein, autor książki Moja Praga, dziennikarz i fotograf, człowiek, który całe swoje życie poświęcił dokumentowaniu losów dzielnicy oraz Maria Terlecka, pisarka i felietonistka „Stolicy”.

Wydawcą i redaktorem naczelnym od 2007 r. jest Kamil Ciepieńko, dziennikarz, samorządowiec, autor książki Praga II. Nasza historia.