Redakcja

Przegląd Praski to gazeta i lokalny serwis informacyjny, którego idea opiera się na potrzebie budowy pozytywnego wizerunku warszawskiej Pragi. Nasza dzielnica to przyjazne miejsce dla mieszkańców, artystów i inwestorów, a nawet dla tych, którzy patrzą na prawy brzeg z tamtej strony Wisły, z naprzeciwka. Naszą misją jest przedstawianie faktów i obiektywnych relacji, a także poglądów, z którymi się nie zgadzamy.

Zanim jednak Przegląd Praski pojawił się w sieci debiutował w realnym świecie, jako jedna z największych bezpłatnych gazet na prawym brzegu Wisły. Pierwszy numer pojawił się w czerwcu, w 2007 roku z inicjatywy grupy lokalnych dziennikarzy. Wśród nich znaleźli się m.in. Danuta Szmit-Zawierucha (zm. w 2014 r.); autorka licznych książek o Warszawie, redaktor naczelna Skarpy Warszawskiej, felietonistka wznowionej Stolicy i wieloletnia redaktorka kwartalnika Kronika Warszawy oraz Paweł Elsztein; autor książki „Moja Praga”, którego dorobek i wiedza o Pradze są powszechnie znane każdemu.

Dziś Przegląd Praski nadal można znaleźć na ulicach warszawskiej Pragi. To pismo w dużej mierze tworzone przez mieszkańców i samorządowców, osoby żywo zaangażowane w sprawy prawobrzeżnej Warszawy. Idee gazety od prawie 10 lat są niezmienne, a najważniejsza, to budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Kamil Ciepieńko
Redaktor naczelny