sobota, 23 listopada, 2024

Maraton Warszawski w najbliższy weekend. Zamknięte ulice na Pradze

Udostępnij

W najbliższą niedzielę odbędzie się Maraton Warszawski 2024. Mieszkańcy Pragi, ale też całej Warszawy muszą liczyć się z utrudnieniami. Sprawdziliśmy, które ulice na Pradze zostaną wyłączone z ruchu. Wiemy też, w jakich godzinach ulice takie jak Targowa, Starzyńskiego czy Wybrzeże Helskie będą zamknięte dla samochodów.

Start 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski 2024 zaplanowano na niedzielę, 29 września o godz. 9:00. Biegacze wystartują spod Pałacu Kultury i Nauki i pobiegną Al. Jerozolimskimi w kierunku Pragi.

Którędy pobiegną maratończycy?

Na prawym brzegu pierwsi biegacze pojawią się zaraz około godz. 9.30, wbiegną od strony mostu Poniatowskiego i pobiegną al. Waszyngtona w głąb Pragi Południe. W tym czasie most i aleja będą zamknięte w godz. 8.30-11.30. Tuż przed rondem Wiatraczna biegacze skręcą w ul. Modrzewiową i dalej ul. Grochowską pobiegną w kierunku Pragi Północ.

Ulica Targowa będzie zamknięta tylko na niewielkim odcinku, ale i tak conajmniej do godz. 11.30 stracimy połączenie drogowe z Pragą Południe. Kolejne ulice, które zostaną wyłączone z ruchu w godz. 8.30-11.30 to: Zamoyskiego, Sokola i Zamoście. Na wysokości stacji metra Stadion Narodowy biegacze rozpoczną 10 km biegu. Aleją Zieleniecką pobiegną w kierunku ronda Waszyngtona, a następnie zbiegną na ul. Wybrzeże Szczecińskie. Trasa maratonu prowadzi dalej ul. Wybrzeże Helskie w kierunku mostu Gdańskiego. Całe praskie wybrzeże będzie zamknięte do godz. 12.30. Za mostem, ul. Zatylną na Golędzinowie, uczestnicy maratonu wbiegną przez rondo Starzyńskiego na most Gdański. Tu musimy liczyć się z utrudnieniami aż do godz. 12.30. Organizatorzy szacują, że właśnie o tej porze ostatni biegacze opuszczą obszar warszawskiej Pragi. Ulice na Żoliborzu i w Śródmieściu będą zamknięte nawet do godz. 16.

– Dołożymy wszelkich starań, aby ruch pojazdów na trasie biegu został przywrócony najszybciej jak to będzie możliwe – deklarują organizatorzy.

Zamknięte ulice na Pradze Północ i Pradze Południe

  • Most Poniatowskiego (jezdnia południowa) – rondo Waszyngtona – al. Waszyngtona – będą wyłączone z ruchu od godziny 8:30 do godziny 11:30.
  • Ulice na odcinku – ul. Modrzewiowa, ul. Grochowska (jezdnia południowa), ul. Zamoyskiego, ul. Targowa, ul. Sokola, ul. Zamoście, al. Zieleniecka – będą wyłączone z ruchu od godziny 8:30 do godziny 11:30.
  • Ulice na odcinku – Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie, Wybrzeże Helskie, ul. Zatylna (jezdnia południowa) do ul. Jagiellońska – będą wyłączone z ruchu od godziny 8:30 do godziny 12:30.
  • Ulice na odcinku – od ul. Zatylna (jezdnia południowa) – ul. Jagiellońska (jezdnia zachodnia, podzielona dla utrzymania ruchu w kierunku ronda Starzyńskiego) do ronda Starzyńskiego (z utrzymaniem przejezdności przez rondo) do mostu Gdańskiego będą wyłączone z ruchu od godziny 8:30 do godziny 12:30.
  • Ulice na odcinku – od Most Gdański (jezdnia północna) – ul. Słomińskiego (jezdnia północna) do ul. Pamiętajcie o Ogrodach (jezdnia wschodnia) będą wyłączone z ruchu od godziny 9:00 do godziny 13:00.

Atrakcje dla kibiców podczas Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

W miasteczku biegowych pod Pałacem Kultury i Nauki powstanie Marathon Fan Zone – miejsce, w którym starsi i młodsi fani sportu, rodziny uczestników, kibice i wszyscy zainteresowani będą mogli spotkać się, aby obserwować i wspierać sportową rywalizację, a także aktywnie spędzić czas.

W strefie sponsora tytularnego wydarzenia, Nationale-Nederlanden, będzie można sprawdzić się na specjalnej bieżni do testów sprinterskich lub sprezentować sobie pamiątkę w instastrefie z trampoliną do zdjęć. Będzie można zapisać się na darmowe badania profilaktyczne i skorzystać z nich na miejscu a także kosztować przygotowanych przez partnerów poczęstunków. Najmłodsi pobawią się w mini zawody lekkoatletyczne, skorzystają z dmuchańców, stoisk edukacyjnych i zabawy z animatorami.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne