czwartek, 21 listopada, 2024

Trwa mikołajkowa zbiórka prezentów. Wiemy, o czym marzą zwierzęta w zoo

Udostępnij

W warszawskim zoo ruszyła mikołajkowa zbiórka prezentów dla zwierzaków. Podopieczni ogrodu już dawno wysłali listy do świętego Mikołaja. Dotarliśmy do tych listów i wiemy, jakie są wymarzone prezenty podopiecznych ogrodu!

Zbiórka prezentów dla zwierzaków będzie prowadzona codziennie w godz. 7:00-19:00, do końca listopada. Prezenty można zostawiać u ochrony przy wejściach od ul. Ratuszowej i od strony Mostu Gdańskiego. – Prosimy o czystość i fabryczne opakowanie produktów – to bardzo ważne dla zdrowia zwierząt – mówią przedstawiciele ogrodu.

Zbiórka prezentów zakończy się imprezą, która odbędzie się 30 listopada w godz. 11:00-14:00 w Ptaszarni Warszawskiego ZOO. – Zapraszamy wszystkich do wsparcia akcji – liczymy na hojność pomocników świętego Mikołaja! Zwierzaki będą zachwycone, a ich opiekunowie wdzięczni! – słyszymy od pracowników zoo.

niedźwiedź na wybiegu
Niedźwiedź na wybiegu w zoo. Fot. Mat. prasowe

Lista prezentów dla zwierząt w zoo

  • Piłki duże (do futbolu, siatkówki, koszykówki) dla gepardów, lampartów amurskich i lwów; małe (do golfa, ping-ponga) dla surykatek; tenisowe dla słoni; plastikowe o średnicy 6-10 cm dla żyraf; ażurowe gumowe (rozmiar L) dla płaszczek i rekinów.
  • Rury PCV dla słoni oraz rury i złączki o średnicy do 15 cm dla hipopotamów i żyraf.
  • Koce (nowe) dla goryli.
  • Kosze wiklinowe i linki alpinistyczne dla lemurów i sajmiri.
  • Cienkie suche bambusy dla rzekotek, felsumy i anolisów.
  • Liany naturalne i sztuczne dla rzekotek, drzewołazów, małych węży, anolisów i bezkręgowców.
  • Kokosy dla drzewołazów i ptaków.
  • Przysmaki: orzechy nerkowca, orzechy laskowe łuskane, wiórki kokosowe, dżemy, konfitury i marmolady o prostym składzie, herbaty owocowe i ziołowe, zioła, musy owocowe i warzywne (100% bez dodatku cukru), galaretki owocowe, sucha karma, miód (najlepiej wielokwiatowy), płatki kukurydziane z prostym składem, owoce i warzywa suszone oraz liofilizowane (najlepiej bez dodatków): figi, daktyle, morele, żurawina, rodzynki, mieszanka studencka.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne