środa, 24 kwietnia, 2024

Aleja główna zoo nieprzejezdna

Rozpoczął się remont alei głównej warszawskiego zoo. Dzięki przeprowadzonym pracom ogród stanie się przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Wzdłuż alei pojawi się też mała architektura, nowa roślinność i światłowód.

W 2017 r. ogród zoologiczny czeka prawdziwa rewolucja komunikacyjna. Przebudowę przejdzie aleja główna, czyli podstawowa arteria ogrodu łącząca bramę północną i południową.

Remont będzie dużym wyzwaniem, ponieważ najbardziej uciążliwe prace będą prowadzone w miesiącach letnich, kiedy w zoo jest największa liczba zwiedzających.

Remont alei głównej jest jednak konieczny. Pochodząca z lat 50. ubiegłego wieku asfaltowa nawierzchnia jest w bardzo złym stanie. Asfalt miejscami jest zniszczony, popękany, a także przerośnięty korzeniami zbyt blisko rosnących drzew. Środkiem alei przebiega ciąg pieszo-jezdny, natomiast po bokach wydzielone są chodniki. Chodniki w stosunku do drogi są wyniesione, co na całym odcinku alei stanowi barierę architektoniczną dla zwiedzających poruszających się na wózkach, rodziców z małymi dziećmi oraz pracowników parku. To zmieni się podczas remontu.

W wyniku prac modernizację przejdą również podziemne instalacje techniczne. Dzięki temu wymieniona zostanie część instalacji wodno-kanalizacyjnej, pojawią się nowe przyłącza energetyczne i światłowód. Dzięki temu aleja będzie lepiej oświetlona, a całe zoo zyska lepszą „łączność ze światem”.

To nie jedyne inwestycje w zoo

W 2017 r. w zoo prowadzone będą również inne prace i projekty. Obecnie intensywne prace prowadzone są na wybiegu dla panter śnieżnych. W nowym domu dzikie koty powinny zamieszkać już w czerwcu. Konsekwentnie realizowany jest również projekt reintrodukcji żółwia błotnego…

Kilka dni temu podpisana została też umowa na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na budowie 11 wolier rehabilitacyjnych dla zagrożonych ptaków.

Wkrótce ogłoszony zostanie również przetarg na budowę nowego wejścia do zoo. Trwają również prace przy budowie nowego wejścia od strony ulicy Jagiellońskiej na wysokości placu Hallera.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości