piątek, 14 czerwca, 2024

Anna Wrochna: Praga to stan umysłu [WYWIAD]

Udostępnij

Rada Dzielnicy Praga-Północ wybrała dziś nową zastępczynie burmistrza. Została nią Anna Wrochna, która w zarządzie Pragi reprezentuje Stowarzyszenie Kocham Pragę. Przegląd Praski jest pierwszym medium, któremu pani burmistrz udzieliła wywiadu.

Praga, zna Pani tą dzielnice?

Odkrywam ją każdego dnia.

Co Panią wiąże z tym miejsce?

Mieszkam i pracuję na Pradze-Północ. Tutaj też przez lata mieszkał mój tata. Pamiętam jak przyjechałam do Warszawy – miałam zostać chwilę… ale już po pierwszych miesiącach spędzonych na Pradze wiedziałam, że na Śląsk nie ma już powrotu. Z początku nakazowe „Zakochaj się w Warszawie” stało się dla mnie oczywiste. Chciałoby się powtórzyć za Dostojewskim „Tu otwierał się inny, odrębny świat” – może dlatego, że Praga to nie tylko adres, to trochę stan umysłu.

Jaka była Pani dotychczasowa, zawodowa droga?

Doświadczenie zawodowe zdobywałam zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.
Z administracją jestem związana nieprzerwanie od 2010 r. gdzie zajmowałam kolejno stanowiska od podinspektora do naczelnika wydziału. W warszawskim samorządzie pracuje od kwietnia 2016 r., z czego blisko dwa lata spędziłam w urzędzie na warszawskiej Pradze-Północ. Ukończyłam też studia podyplomowe z zakresu administracji i zarządzania. Uczestniczyłam w II edycji programu „Lider zmiany w samorządzie warszawskim”, a także licznych szkoleniach z obszaru promocji, komunikacji społecznej oraz kultury.

Czy bycie burmistrzem warszawskiej Pragi, to wyzwanie?

Olbrzymie wyzwaniem i perspektywa ciężkiej pracy, która mam nadzieję przyniesie oczekiwane rezultaty. Dla nas wszystkich największym osiągnięciem oraz celem działania powinno być dobro dzielnicy i jej mieszkańców. Wydaje mi się, że tylko konsekwencja i współpraca między radnymi, zarządem, a także lokalnymi partnerami dają gwarancję stabilności i sukcesu.

Jakie będą Pani priorytety w czasie kadencji?

Priorytetem będzie przede wszystkim rozwój kapitału ludzkiego, m.in. poprzez: tworzenie warunków wspierających rozwój kultury, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, pobudzenie wielokierunkowego rozwoju dzielnicy poprzez zachęcenie mieszkańców i osób związanych z Pragą-Północ do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Na co chce Pani zwrócić szczególną uwagę?

Na podnoszenie jakości przestrzeni publicznej oraz na upowszechnienie wiedzy o historii i dziedzictwie kulturowym miejsca co zdecydowanie sprzyja rozwojowi i integracji środowiska lokalnego dzielnicy oraz pełni ważną funkcję wychowawczą.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne