sobota, 27 lipca, 2024

Dom Antoniego na Pradze. Kultura, sztuka i pomaganie

Tekst promocyjny

Udostępnij

Na Pradze-Północ działa punkt poradnictwa psychologicznego, prawnego i zawodowego dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Placówka działa od 2020 roku i jest prowadzona przez Fundację Godnie Żyć.

Dom Antoniego przy ul. Ząbkowskiej 33 działa dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, a także dzięki prywatnym i instytucjonalnym darczyńcom, przede wszystkim Centrum Praskie Koneser i artystom, którzy przekazują swoje dzieła na organizowane przez Fundację aukcje charytatywne.

– Naszą misją jest niesienie pomocy każdemu, kto w wyniku różnych zdarzeń losowych został wykluczony ze społeczeństwa, boryka się z problemami rodzinnymi, mieszkalnymi, prawnymi, bądź potrzebuje pomocy psychologicznej. Często takie osoby są pozostawione samym sobie, bez pracy, dachu nad głową, nierzadko bez rodziny i tym samym bez motywacji, aby podnieść się po upadku. Bardzo często takie osoby wstydzą się prosić o pomoc bliskich oraz przyjaciół, bądź po prostu takich osób bliskich nie mają. Tym samym zostają ze swoimi problemami sam na sam, co jest samo destrukcyjne i może skończyć się tragicznie. Dom Antoniego to miejsce, które poprzez konkretne działania pomaga takim osobom stanąć na nogi odzyskując ich wiarę w lepsze życie – mówi Katarzyna Czajka, prezes Fundacji Godnie Żyć.

Jeśli potrzebujemy pomocy wystarczy zadzwonić lub napisać mail i umówić się z pracownikiem socjalnym Fundacji. W ciągu dwóch lat specjaliści praskiego Domu Antoniego udzielili już ponad 1800 porad z zakresu wsparcia psychologicznego, prawnego i zawodowego.

Kontakt do pracownika socjalnego: tel. 797 797 571. Telefon jest czynny w godzinach pracy Fundacji Godnie Żyć, w dni powszednie. Adres e-mail: kontakt@fundacjagodniezyc.pl

Fundacja współpracuje również z Fundacją Biedronki, dzięki której wolontariusze mogli przekazać osobom ubogim w podeszłym wieku przedpłacone Karty Dobra. Wartość jednej karty to 1700 zł, które można przeznaczyć na zakupy spożywcze w sklepach Biedronki.

Fundacja zajmuje się również kulturą i sztuką. W Centrum Praskim Koneser prowadzi „Dom ze sztuką”, organizuje m.in. koncerty muzyki klasycznej, warsztaty malarskie Śladami Mistrzów oraz wernisaże.

Ważnym projektem fundacji jest także „Praga-Północ i My”, który polega na zainteresowaniu historią dzielnicy jak największej grupy ludzi. – Organizujemy też potańcówki z historią, spacery z przewodnikiem i pokazy filmowe – dodaje Katarzyna Czajka.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne