sobota, 13 kwietnia, 2024

Drogowcy zamykają kolejne ulice

Dziś wieczorem, o godz. 22, drogowcy otworzą dla kierowców ul. 11 Listopada na odcinku Targowa-Inżynierska, wraz z przejazdem przez tory. To kolejny etap remontu trasy tramwajowej pomiędzy Dworcem Wileńskim a pętlą Żerań Wschodni.

Na odcinku ulicy 11 Listopada od Konopackiej do Letniej zostanie zamknięta połowa jezdni – pozostanie tu przejazd tylko w kierunku ul. Letniej; zamknięty będzie wjazd z ul. Ratuszowej w 11 Listopada. Za ul. Letnią do ul. Szwedzkiej nie będzie przejazdu, wprowadzony zostanie nakaz skrętu w prawo w ul. Letnią.

Nieco inaczej będzie się jeździło przez skrzyżowanie Starzyńskiego-Szwedzka-11 Listopada. Jadący z kierunku Targówka będą musieli skręcić w lewo w ul. Szwedzką, zaś jadący ul. Szwedzką skręcą w prawo w kierunku Ronda Żaba. Kierowcy, którzy będą poruszać się ul. Starzyńskiego pojadą tylko na wprost, czyli w kierunku Szwedzkiej.

Druga część zmian w organizacji ruchu wprowadzona będzie na Targówku, na ul. Odrowąża. Na całej długości w obydwu kierunkach prawe pasy ruchu w godzinach szczytu (rano i po południu) zamienią się w buspas. Nocami na wysokości przystanków przejezdne będą tylko prawe pasy ruchu. Zamknięty będzie też przejazd przez tory na wysokości ul. Staniewickiej oraz zwężony do jednego pasa przejazd na skręcie torowym w ul. Matki Teresy z Kalkuty. Tak będzie do 23 października.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Zostaje zawieszone kursowanie linii Z-5, a trasa linii zastępczej Z-4 zostanie wydłużona do stacji metra Marymont. Na stałe trasy w rejonie ul. Inżynierskiej powrócą autobusy linii 166, 170, 338, 512, N14 i N64 (linie nocne w dalszym ciągu będą jednak kursowały trasą objazdową w rejonie ul. Stalowej) natomiast na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 135, 169, 176, 212, Z23 i N03.

W środę 23 września tramwaje linii nr 1 dojadą tylko do pętli Ratuszowa-ZOO – tego dnia na ul. Starzyńskiego przy Namysłowskiej montowany będzie rozjazd umożliwiający tramwajom dwukierunkowym zmianę kierunku jazdy.

Od czwartku, 24 września trasa linii 1 zostanie skrócona, tramwaje wyruszające z pętli Banacha będą dojeżdżały tylko do przystanku Namysłowska.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości