sobota, 2 grudnia, 2023

Jesień w Centrum Praskim Koneser. Bogaty program listopadowych aktywności receptą na coraz krótsze dni

Intrygujące spacery, targi, warsztaty, wystawy i różnorodne wydarzenia. Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się listopadowy harmonogram warszawskiego Centrum Praskiego Koneser. Zaplanowane atrakcje będą odbywały się zarówno we wnętrzach Konesera, jak i na świeżym powietrzu.

Październikowa zmiana czasu sprawiła, że słońce zachodzi jeszcze wcześniej niż dotychczas. Pomysłem na coraz dłuższą ciemność są wydarzenia w Centrum Praskim Koneser, które są jasnymi punktami na mapie Warszawy. Pierwsza propozycja – muzyczne odprężenie. W Setkach Powodów 17 i 24 listopada (piątek) to czas na znane i lubiane rytmy z cyklu It’s Friday. Na początek Jazz Night, a tydzień później niezapomniane oraz nieco nostalgiczne chwile czekają podczas Tribute to Zaucha & Młynarski. Włoskie nuty z kolei w każdą sobotę wypełniają L’Osterię – nowość w Centrum Praskim Koneser, z menu wprost z Półwyspu Apenińskiego.

Magiczne chwile

Poszukujący odrobiny magii i odejścia od rutyny, z pewnością odnajdą się w Magic Mind Museum. Niepowtarzalne muzeum iluzji – oprócz ekspozycji stałej – przygotowało na jesienne wieczory inne, interesujące propozycje. 16 listopada (czwartek, godz. 19.00) Franek Jodłowski w swoim interaktywnym show „Decyzje” zabierze publiczność w podróż pełną zaskoczenia i śmiechu. W trakcie spektaklu widzowie doświadczą czytania w myślach, przepowiedni oraz wpłyną na to, co wydarzy się na scenie. W cyklu Teatru Iluzji również wystąpią Maciej Pęda czy tajemnicza postać Shao. Bilety i pełen repertuar, w tym spektakle w ramach Teatru dla Dzieci, dostępne są na magicmindmuseum.pl.

Warsztaty i Targi

Jesień to także dobry moment, by nauczyć się czegoś nowego, rozwinąć pasje, zainspirować czy zmienić coś w swoim domu. Masa kreatywnych prac do zgarnięcia będzie możliwa podczas Targowiska Sztuki. W trakcie tego cyklicznego święta sztuki dostępnej prezentowana jest twórczość współczesnych artystów. To przestrzeń, gdzie można znaleźć zarówno mistrzów z dorobkiem, jak i młodych, utalentowanych twórców. Prezentowane będzie malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba, plakat i ceramika.

Sztuka przez duże S czeka w trakcie całego listopada w Muzeum Sztuki Fantastycznej. Tam można podziwiać aż dwie wystawy. To ekspozycja „Peryferie” prezentująca wybór kilkudziesięciu najnowszych obrazów wyjątkowej postaci polskiej sztuki współczesnej – Jacka Szynkarczuka oraz wstawa stała z dziełami m.in. Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza.

Umiejętności manualne z kolei można rozwinąć w Minimal Line i Spółdzielni. Pierwsze z tych miejsc zaprasza na warsztaty dla dzieci „Tropem wielkich artystów” (każda sobota i niedziela, godz. 12.30-13.30) czy warsztaty z malowania tuszem „Less is more” (17 i 24 listopada, godz. 19.00-21.00). Z kolei w Spółdzielni swoje kulinarne zainteresowania mogą szlifować Mali Koneserzy Pizzy warsztaty robienia pizzy 18 i 26 listopada (godz. 10.00 i 11.00). Restauracja, w ramach przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości, w dniach 9-12 listopada zaplanowała również Festiwal Gęsiny.

Trochę ruchu

Początek listopada rozpieszcza dość wysokimi jak na jesień temperaturami. I niech tak zostanie! Centrum Praskie Koneser wraz z partnerami przygotowało bowiem aż trzy spacery. Podczas dwóch Spacerów z Praską Ferajną nadarzy się okazja do poznania pofabrycznych obiektów Starej Pragi – od Hartwiga przez Brunów do Monopolu/Konesera (12 listopada, godz. 15.30, zbiórka na Floriańskiej 14), a także pięknych fabryk Szmulowizny – od Muzeum Chleba do Muzeum Polskiej Wódki (18.11, godz. 10.30, zbiórka na ul. Kawęczyńskiej 49). Nie lada gratką będzie też kolejna odsłona współpracy Konesera z PoWarszawsku. Łukasz Ostoja-Kasprzycki oprowadzi chętnych po Pradze pod hasłem „Słodka Warszawa, czyli jak Wedel wyprzedził swoją epokę” (18.11, godz. 12.00, zbiórka pod Muzeum Polskiej Wódki).

 

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości