niedziela, 6 października, 2024

Jesień w Centrum Praskim Koneser. Bogaty program listopadowych aktywności receptą na coraz krótsze dni

Udostępnij

Intrygujące spacery, targi, warsztaty, wystawy i różnorodne wydarzenia. Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się listopadowy harmonogram warszawskiego Centrum Praskiego Koneser. Zaplanowane atrakcje będą odbywały się zarówno we wnętrzach Konesera, jak i na świeżym powietrzu.

Październikowa zmiana czasu sprawiła, że słońce zachodzi jeszcze wcześniej niż dotychczas. Pomysłem na coraz dłuższą ciemność są wydarzenia w Centrum Praskim Koneser, które są jasnymi punktami na mapie Warszawy. Pierwsza propozycja – muzyczne odprężenie. W Setkach Powodów 17 i 24 listopada (piątek) to czas na znane i lubiane rytmy z cyklu It’s Friday. Na początek Jazz Night, a tydzień później niezapomniane oraz nieco nostalgiczne chwile czekają podczas Tribute to Zaucha & Młynarski. Włoskie nuty z kolei w każdą sobotę wypełniają L’Osterię – nowość w Centrum Praskim Koneser, z menu wprost z Półwyspu Apenińskiego.

Magiczne chwile

Poszukujący odrobiny magii i odejścia od rutyny, z pewnością odnajdą się w Magic Mind Museum. Niepowtarzalne muzeum iluzji – oprócz ekspozycji stałej – przygotowało na jesienne wieczory inne, interesujące propozycje. 16 listopada (czwartek, godz. 19.00) Franek Jodłowski w swoim interaktywnym show „Decyzje” zabierze publiczność w podróż pełną zaskoczenia i śmiechu. W trakcie spektaklu widzowie doświadczą czytania w myślach, przepowiedni oraz wpłyną na to, co wydarzy się na scenie. W cyklu Teatru Iluzji również wystąpią Maciej Pęda czy tajemnicza postać Shao. Bilety i pełen repertuar, w tym spektakle w ramach Teatru dla Dzieci, dostępne są na magicmindmuseum.pl.

Warsztaty i Targi

Jesień to także dobry moment, by nauczyć się czegoś nowego, rozwinąć pasje, zainspirować czy zmienić coś w swoim domu. Masa kreatywnych prac do zgarnięcia będzie możliwa podczas Targowiska Sztuki. W trakcie tego cyklicznego święta sztuki dostępnej prezentowana jest twórczość współczesnych artystów. To przestrzeń, gdzie można znaleźć zarówno mistrzów z dorobkiem, jak i młodych, utalentowanych twórców. Prezentowane będzie malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba, plakat i ceramika.

Sztuka przez duże S czeka w trakcie całego listopada w Muzeum Sztuki Fantastycznej. Tam można podziwiać aż dwie wystawy. To ekspozycja „Peryferie” prezentująca wybór kilkudziesięciu najnowszych obrazów wyjątkowej postaci polskiej sztuki współczesnej – Jacka Szynkarczuka oraz wstawa stała z dziełami m.in. Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza.

Umiejętności manualne z kolei można rozwinąć w Minimal Line i Spółdzielni. Pierwsze z tych miejsc zaprasza na warsztaty dla dzieci „Tropem wielkich artystów” (każda sobota i niedziela, godz. 12.30-13.30) czy warsztaty z malowania tuszem „Less is more” (17 i 24 listopada, godz. 19.00-21.00). Z kolei w Spółdzielni swoje kulinarne zainteresowania mogą szlifować Mali Koneserzy Pizzy warsztaty robienia pizzy 18 i 26 listopada (godz. 10.00 i 11.00). Restauracja, w ramach przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości, w dniach 9-12 listopada zaplanowała również Festiwal Gęsiny.

Trochę ruchu

Początek listopada rozpieszcza dość wysokimi jak na jesień temperaturami. I niech tak zostanie! Centrum Praskie Koneser wraz z partnerami przygotowało bowiem aż trzy spacery. Podczas dwóch Spacerów z Praską Ferajną nadarzy się okazja do poznania pofabrycznych obiektów Starej Pragi – od Hartwiga przez Brunów do Monopolu/Konesera (12 listopada, godz. 15.30, zbiórka na Floriańskiej 14), a także pięknych fabryk Szmulowizny – od Muzeum Chleba do Muzeum Polskiej Wódki (18.11, godz. 10.30, zbiórka na ul. Kawęczyńskiej 49). Nie lada gratką będzie też kolejna odsłona współpracy Konesera z PoWarszawsku. Łukasz Ostoja-Kasprzycki oprowadzi chętnych po Pradze pod hasłem „Słodka Warszawa, czyli jak Wedel wyprzedził swoją epokę” (18.11, godz. 12.00, zbiórka pod Muzeum Polskiej Wódki).

 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne