piątek, 14 czerwca, 2024

Kradzieże, narkotyki i oplucia. Policja podsumowała 2018 rok na Pradze [ZDJĘCIA]

Udostępnij

W 2018 r. policjanci z Pragi-Północ interweniowali średnio 70 razy dziennie. Najczęściej w sprawie kradzieży i przestępstw narkotykowych. Według policyjnych statystyk miniony rok był jednym z najspokojniejszych okresów.

W roku 2018 funkcjonariusze z komendy przy ul. Jagiellońskiej interweniowali 25 794 razy, co oznacza 70 interwencji dziennie. W 2017 r. interwencji było 30 859 (85 dziennie). Najbardziej pracowity dla policji był rok 2016 – 35 422 interwencji, czyli blisko 100 interwencji dziennie.

Największe akcje policji na Pradze-Północ w 2018

Jedną z największych policyjnych akcji było zatrzymanie złodziei aut. Przez kilka tygodni policjanci z Pragi prowadzili czynności operacyjne wobec podejrzanych. W końcu, w wyniku zasadzki, zatrzymali dwóch mężczyzn. Policjanci zabezpieczyli prawie setkę urządzeń m.in. łamaki, zagłuszarki GPS i odpalarki służące do kradzieży pojazdów różnych marek oraz tablice rejestracyjne od innych aut. Wartość zabezpieczonych urządzeń szacuje się na kwotę około 300 tys. złotych.

Młodzi ludzi uzbrojeni w wiatrówki w ciągu jednej nocy uszkodzili 21 pojazdów na Pradze-Północ. Szkody wyniosły ponad 24 tys. zł. Za ten czyn grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Niepozorna kradzież telefonu z samochodu doprowadziła śledczych z praskiej komendy do zatrzymania 22-latka, który właśnie kradzieże wybrał jako swój sposób na życie. W toku prowadzonego śledztwa policjanci postawili mu aż sześć zarzutów, m.in. włamania do aut, szkolnej szatni i paserstwa. Dodatkowo w jego mieszkaniu znaleziono ponad 80 g marihuany.

W minionym roku policja z Pragi dwukrotnie interweniowała też do osób, które próbowały popełnić samobójstwo. W pierwszym przypadku 42-letni mężczyzna postanowił rozstać się ze światem z powodu kobiety, w drugim przypadku 28-latek był kompletnie pijany… Niedoszli samobójcy mieli plan skoczyć z mostu; Śląsko-Dąbrowskiego i Grota-Roweckiego. W ostatniej chwili siłą zostali obezwładnieni przez funkcjonariuszy.

Gdzie i z jakiego powodu interweniowali policjanci

Jak wyniki z policyjnych statystyk funkcjonariusze najczęściej interweniowali w miejscu publicznym, najczęściej z powodu kradzieży. Drugim najczęściej popełnianym przestępstwem było posiadanie lub sprzedaż narkotyków. Znaczna ilość postępowań dotyczyła również kradzieży z włamaniem.

W minionym roku funkcjonariusze prowadzili też sprawy dotyczące nieobyczajnych wybryków, dwie z nich znalazły swój finał w sądzie, m.in. trwa postępowanie w sprawie oplucia mężczyzny i załatwienie potrzeby fizjologicznej na jednej z klatek schodowych.

Fot. Materiały operacyjne policji

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne