poniedziałek, 2 grudnia, 2024

Miasto bierze się za bazar

Udostępnij

Urzędnicy miejscy podpisali umowę z firmą, która ma pomóc w realizacji projektu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) związanego z rewitalizację otoczenia Bazaru Różyckiego. Projekt dotyczy kwartału ulic: Targowa, Ząbkowska, Brzeska, Kijowska w Warszawie.

Projekt rewitalizacji otoczenia Bazaru Różyckiego ma na celu przekształcenie historycznego obszaru warszawskiej Pragi w nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców miejsce, zachowując jednocześnie jego unikalny charakter.

Realizacja projektu w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) pozwoli na efektywne wykorzystanie zasobów i doświadczeń obu stron – publicznej i prywatnej. Firma, która będzie doradzać urzędnikom, to spółka Collect Consulting. – Dostarczy niezbędne know-how oraz wsparcie doradcze, zapewniając, że projekt będzie realizowany zgodnie z najlepszymi praktykami oraz z korzyścią dla Miasta Stołecznego Warszawy i lokalnej społeczności prawobrzeżnej części miasta – przekonują władze miasta.

W ramach projektu przewiduje się:

  • modernizację infrastruktury: poprawę stanu technicznego dróg, chodników oraz infrastruktury podziemnej;
  • rozwój zieleni miejskiej: tworzenie nowych przestrzeni zielonych i parków, które będą służyć mieszkańcom jako miejsca odpoczynku i rekreacji;
  • wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców: rewitalizacja ma również na celu stworzenie lepszych warunków dla prowadzenia działalności handlowej, wspierając lokalne biznesy i sprzyjając rozwojowi przedsiębiorczości.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy uczestniczyć w tak znaczącym projekcie dla Warszawy. Do realizacji tego przedsięwzięcia zebraliśmy doborowy zespół ekspertów – prawników, architektów, urbanistów i finansistów, których wieloletnie doświadczenie i unikatowe kompetencje pozwolą sprostać stawianemu nam przez Miasto wyzwaniu – mówi Małgorzata Okularczyk-Okoń, prezes zarządu Collect Consulting S.A. – Rewitalizacja otoczenia Bazaru Różyckiego to nie tylko modernizacja infrastruktury, ale również inwestycja w przyszłość tego historycznego miejsca. Współpraca z Urzędem m.st. Warszawy w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego pozwala nam na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań i podniesienie jakości życia mieszkańców. Wierzymy, że nasza praca przyczyni się do dalszego rozwoju i atrakcyjności tej części miasta.

Spółka ma zapewnić kompleksowe doradztwo (prawno-ekonomiczno-finansowe oraz techniczne) dla projektu realizowanego w formule PPP, w tym m.in. zweryfikuje wykonalność inwestycji oraz jej efektywność w modelu PPP, przygotuje i przeprowadzi postępowanie na wybór partnera prywatnego, który zrewitalizuje otoczenie bazaru, zapewni bezpieczny i transparentny wybór najkorzystniejszej oferty i finalny wybór partnera prywatnego do realizacji projektu.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne