czwartek, 25 kwietnia, 2024

Ponad 1700 zgłoszeń w 2022 roku. Policja podsumowała działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, nieprawidłowe parkowanie i nieprzepisowa prędkość. To najczęstsze zdarzenia, które mieszkańcy Pragi-Północ zgłaszali policji w 2022 roku. Funkcjonariusze podsumowali kolejny rok działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to internetowe narzędzie służące poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Jest zaprojektowane tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niego skorzystać każdy obywatel. – Mapa sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem, a policją. Mieszkańcy z Pragi-Północ chętnie z niej korzystają i nanoszą na mapę zagrożenia, które później są weryfikowane przez mundurowych, głównie przez dzielnicowych, którzy najlepiej znają swoje rejony i reagują na nieakceptowane społecznie zachowania. W miejsca zagrożone są też kierowane załogi patrolowe – mówi kom. Paulina Onyszko, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI.

W ciągu 2022 roku mieszkańcy Pragi Północ za pośrednictwem KMZB zgłosili 1721 niepokojących zdarzeń. To oznacza, że dziennie było to nawet pięć zgłoszeń. Najwięcej z nich dotyczyło:

  • spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem;
  • nieprzestrzegania przepisów drogowych, w tym nieprawidłowego parkowania i przekraczania dozwolonej prędkości;
  • niewłaściwej infrastruktury drogowej;
  • złej organizacji ruchu.

Każde zgłoszenie było weryfikowane przez policjantów. W wyniku podjętych działań mundurowi potwierdzili 366 zgłoszeń, potwierdzili i wyeliminowali blisko 670 naniesionych na mapę niepokojących zdarzeń, zaś kolejnych ponad 680 zgłoszeń niepotwierdzono.

Najwięcej pije się na Michałowie

Przeglądając zasoby KMZB, którą znajdziemy w tym miejscu, zobaczymy, że najwięcej zgłoszeń związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych, dotyczy okolic ulic Siedleckiej i Grajewskiej. Podobnie jest w okolicy ul. Targowej 63. Z kolei najwięcej zgłoszeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem dotyczy okolic Portu Praskiego.

– Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie wejście do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętaj jednak, że w sytuacjach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112 – przypominają policjanci.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości