środa, 4 grudnia, 2024

Praski kalendarz czasu przeszłego. Mieszkańcy opowiedzą o historii Pragi

Udostępnij

Dom Kultury Praga rozpoczyna projekt, którego celem jest wzmocnienie lokalnych, sąsiedzkich więzi. To kolejne działanie na Pradze-Północ związane z budową archiwum społecznego.

– Zaczynamy działania związane z projektem „Praski kalendarz czasu przeszłego”, który ma na celu wzmocnienie praskiej wspólnoty sąsiedzkiej – informują przedstawiciele DK Praga.

Punktem wyjścia będą działania związane z archiwum społecznym tworzonym w Domu Kultury. W jego ramach animatorzy zaproszą prażan do podzielenia się wspomnieniami o charakterze indywidualnym i rodzinnym. Zostaną też zorganizowane warsztaty z tworzenia podcastów. Inspiracją audycji będą istniejące oraz pozyskane w projekcie zbiory audio. – Przygotujemy spacery w poszukiwaniu krajobrazu dźwiękowego, który towarzyszył i jest i był kojarzony z Pragą. Na podstawie przekazanych materiałów ikonografcznych, wspólnie z mieszkańcami, stworzymy kolaż, który będzie opowiadał historię dzielnicy z ich perspektywy – słyszymy od pracowników.

To już kolejne działanie poświęcone budowie archiwów społecznych. Jednym z pierwszych projektów na Pradze, oprócz działań prowadzonych przez Muzeum Warszawskiej Pragi, było Archiwum Społeczne Osiedla Praga II, którego celem jest zbieranie fotografii, dokumentów i pamiątek związanych z osiedlem mieszkaniowym. To projekt, który wymyślił i prowadzi Kamil Ciepieńko, praski radny.

Praski kalendarz czasu przeszłego. Harmonogram

Warsztaty podcasterskie:

  • 19 października, godz. 11:00-13:00
  • 26 października, godz. 11:00-13:00

Wstęp wolny. Zapisy tutaj.

Spacery dźwiękowe po Pradze Północ:

  • 6 października, godz. 11.00-13.00
  • 13 października, godz. 11.00-13.00

Wstęp wolny. Start spod Pałacyku Konopackiego.

Warsztaty z postprodukcji podcastów:

  • 5 października
  • 12 października

Wstęp wolny. Zapisy tutaj.

Projekt dofinansowany przez Fundację LOTTO.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne