poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Ptasi karnawał w zoo na Pradze

W najbliższa sobotę na najmłodszych, ich opiekunów i rodziców, czekają karnawałowe atrakcje przygotowane przez wolontariuszy warszawskiego zoo. W Ptaszarni, w latającym sercu ogrodu, będzie można m.in. stworzyć własną karnawałową maskę inspirowaną ptakami.

– Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i ich rodziców do wspólnego przygotowania ptasiego kamuflażu – zachęcają organizatorzy. – W towarzystwie lotów i nielotów będzie można stworzyć własną odlotową maskę. Najpierw na własne oczy zobaczyć jak wyglądają i jak różnorodne są pióra, potem dopasować pióra do odpowiednich gatunków, aby na koniec wytworzyć własną maskę.

ZOBACZ: Jeśli zastanawiacie się co zrobić z wolnym czasem na Pradze, zachęcamy Was do wizyty w Ogrodzie Zoologicznym przy ul. Ratuszowej. Przygotowaliśmy fotoreportaż z naszego spaceru.

Inicjatorami i organizatorami warsztatów Ptasi karnawał są wolontariusze z warszawskiego zoo. Poprowadzą zajęcia plastyczne, będą też opowiadać o mieszkańcach Ptaszarni. Nie zabraknie też ciekawostek np. dawniej maska z dziobem zwana medico della peste używana była głównie przez medyków. Dziób służył do wypełnienia specjalnymi ziołami, mającymi na celu chronić przed złapaniem zarazy od chorych, którymi się opiekowali.

Ptasi karnawał odbędzie się 9 lutego w godz. 11-14, w Warszawskim ZOO przy ul. Ratuszowej 1/3. Bilety do zoo można kupić m.in. przez smartfona.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości