poniedziałek, 15 lipca, 2024

Radni zwołani na sesji

Udostępnij

We wtorek zostanie dokończona 23. sesja Rady Dzielnicy Praga-Północ. Sesja została przerwana na prośbę zarządu dzielnicy w ostatni piątek, w związku z potrzebą przygotowania dodatkowych dokumentów. Radni zdążyli jednak zrealizować najważniejsze punkty.

Radni przyjęli poprawki budżetowe, m.in. zwiększając środki na wynagrodzenie dla nauczycieli o 2,3 mln zł. Przygotowano i przyjęto też wniosek o nadanie tytułu honorowego obywatela Warszawy dla Krzysztofa Tyszkiewicza – architekta, przedsiębiorcy i działacza społecznego związanego z Pragą-Północ.

Przyjęto też stanowisko, w którym radni wypowiedzieli się w sprawię funkcjonowania i współpracy z Muzeum Warszawskiej Pragi. W stanowisku czytam m.in. (…) W ocenie mieszkańców dzielnicy Muzeum Warszawskiej Pragi nie spełniło ich nadziei o placówce, która godnie będzie reprezentować historię i tożsamość tej części Warszawy. Wystawa stała Muzeum pomija wiele faktów, przez co historia prawego brzegu Warszawy staje się nieczytelna i uboga.

Rada Dzielnicy Praga-Północ wyraża zaniepokojenie głosami mieszkańców, wskazuje też konieczność zwiększenia aktywności muzeum w kulturalną aktywność dzielnicy. (…)

Radni podjęli również uchwałę powołującą Radę Seniorów w dzielnicy

W dalszym porządku obrad, który będzie kontynuowany we wtorek 17 maja o godz. 15 w urzędzie dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego 15, radni będą m.in. debatować nad stanowiskiem adaptacji budynku komendy straży miejskiej na żłobek. Sesja jest otwarta dla mieszkańców.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne