piątek, 14 czerwca, 2024

Spotkanie wigilijne na Pradze

Udostępnij

Nasza dzielnica ponownie będzie gospodarzem Warszawskiego Spotkania Wigilijnego. Świąteczne spotkanie dla wszystkich mieszkańców stolicy odbędzie na ul. Ząbkowskiej w najbliższą niedzielę.

– Kamienice otulimy kolorowym światłem, aby Ząbkowska zachwyciła swoim świątecznym wydaniem. Tak piękna nie była jeszcze nigdy – zachęcają organizatorzy. – Ponadto, czeka nas wielkie gotowanie razem z Mistrzem Świata BBQ – Grzegorzem Parczewskim. Wspólnie ugotujemy wigilijną zupę grzybową i zaprosimy do wspólnego stołu. Tego dnia rozgrzeje nas także aromatyczna, zimowa herbata.

Warszawskie Spotkanie Wigilijne na ul. Ząbkowskiej, 15 grudnia, rozpocznie się o godz. 15.

Na najmłodszych warszawiaków w Centrum Kreatywności Targowa będzie czekał św. Mikołaj. Znajdą tam oni również wiele ciekawych warsztatów i zajęć, podczas których będą mogli stworzyć prezenty dla bliskich i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Na Ząbkowskiej Aktorzy Teatru Akt wprowadzą mieszkańców w świat pantomimy, prezentując oryginalne kreacje i zjawiskowe stroje. Niezwykła charakteryzacja i teatralne rekwizyty będą także świetnym tłem do wspólnych zdjęć.

Zapachom świątecznych potraw i choinki będą towarzyszyć najpiękniejsze bożonarodzeniowe kolędy i piosenki, które wykonają dla nas Kuba Jurzyk z zespołem, Warszawska Trupa Teatralna Warszawiaki, a także Czesław Mozil z Grajkami Przyszłości.

Warszawskie Spotkanie Wigilijne dla wszystkich

Oba wejścia na teren wydarzenia, od ul. Targowej oraz od ul. Brzeskiej, a także wejścia do namiotów wyposażone będą w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach; osoby z niepełnosprawnością będą mogły liczyć także na wsparcie asystentów – przy wejściach na plac oraz na terenie imprezy dostępnych będzie pięć osób; asystenci będą ubrani w kamizelki odblaskowe oraz będą posiadać imienne identyfikatory ze zdjęciem;

Organizatorzy zapewnią tłumacza języka migowego, który będzie obecny na scenie. Dodatkowo udostępniony zostanie telebim, na którym będą wyświetlane teksty kolęd i pastorałek. Prowadzący będzie prowadził zapowiedzi w sposób przybliżający osobom słabowidzącym lub niewidomym opis wydarzeń na scenie;

Na terenie wydarzenia będą też znajdować się toalety dla osób z niepełnosprawnością.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne