piątek, 14 czerwca, 2024

Warszawski weekend. Zaproszenia

Udostępnij

Bieg dookoła Zoo, targ w Koneserze i spacer. Warszawski weekend zapowiada się interesująco, ale nie tylko na Pradze-Północ. Przedstawiamy przegląd najciekawszych weekendowych wydarzeń.

ŚRÓDMIEŚCIE 27 i 28 kwietnia (sobota i niedziela) w godz. 10–18 w OSiR Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37B odbędzie się Wiosenna Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów. W giełdzie wezmą udział hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy kolekcjonerzy i artyści. W ofercie ponad 170 wystawców z całego świata: piękna biżuteria, niezwykłe minerały, kamienie szlachetne, wyjątkowe wyroby jubilerskie, kolczyki, bransolety, pierścionki, naszyjniki, korale oraz półprodukty do tworzenia biżuterii. Atrakcje: cięcie agatów, płukanie złota, geolandia i konkurs. Bilety: 8–12 zł.

WOLA 27 i 28 kwietnia (sobota i niedziela) w godz. 11–20 w EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 odbędą się targi Warsaw Tattoo Days 2019. Tattoo Days to cykl największych festiwali tatuażu i muzyki w Polsce. Wezmą w nich udział światowej klasy tatuatorzy, dzięki ich talentowi i pasji będzie można poznać świat tatuażu na najwyższym artystycznym poziomie. Festiwal to również doskonała okazja, aby zrobić swój pierwszy lub kolejny tatuaż lub po prostu zaczerpnąć inspiracji i poznać proces tatuowania od momentu odbicia kalki do ostatniego uderzenia igły. Bilety: 39–250 zł.

PRAGA-PÓŁNOC 27 i 28 kwietnia (sobota i niedziela) w godz. 12–18 w Centrum Praskim Koneser na pl. Konesera odbędą się Warszawskie Targi Vintage dla Konesera. „W pięknej odrestaurowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser swoje kolekcje vintage zaprezentują najlepsze sklepy i kolekcjonerzy z Polski. Nie zabraknie także strefy winylowej, którą tworzą zaprzyjaźnieni z nami kolekcjonerzy: Downtempo City Funk, trzaski.pl oraz Winyl Market” – zapowiadają organizatorzy.

PRAGA-PÓŁNOC 27 kwietnia (sobota) o godz. 8 odbędzie się tegoroczna edycja Biegu dookoła Zoo. „Niezmiennie będzie to wyjątkowa okazja, aby poczuć zwierzęcą radość z biegania! Razem z lwami, żyrafami, ze słoniami, z hipopotamem i innymi mieszkańcami warszawskiego zoo” – zapowiadają organizatorzy.

BEMOWO 27 kwietnia (sobota) o godz. 9 na stadionie OSiR Bemowo zaczną się X Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Stawi się tam blisko 400 młodych piłkarzy – dziewcząt i chłopców z 40 domów dziecka z całego kraju. Najlepsi będą reprezentować biało-czerwone barwy podczas lipcowych Mistrzostw Świata.

ŚRÓDMIEŚCIE 27 kwietnia (sobota) w godz. 10–16 na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) odbędzie się Dzień Otwarty UW. „Wiosna w naszym uniwersyteckim kalendarzu nieodłącznie kojarzy się z Dniem Otwartym! Przyjdź 27 kwietnia na zabytkowy Kampus Główny UW i odkryj ofertę prawie 100 unikatowych kierunków I stopnia i jednolitych magisterskich oraz 90 różnorodnych kierunków i specjalności II stopnia” – zachęca uczelnia.

BIELANY 27 kwietnia (sobota) o godz. 10 w Bielańskiej Akademii Umiejętności odbędą się warsztaty „Daj się poznać z dobrej strony”. „W dzisiejszych czasach, kiedy ilość narzędzi internetowych do promocji samego siebie jest niezliczona, musimy nauczyć się wybierać te, które pomogą nam w osiąganiu konkretnych celów” – zapowiadają organizatorzy. Uczestnicy warsztatów porozmawiają o tych najbardziej podstawowych – Facebooku, Instagramie i o tym coraz częściej zastępującym CV – LinkedInie.

WOLA 27 kwietnia (sobota) w godz. 10–18 w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 odbędą się targi Vintage Cars Warsaw. To pierwsze w Polsce targi pojazdów klasycznych i zabytkowych dla inwestorów i kolekcjonerów. Będzie tam można znaleźć m.in. wyselekcjonowane pojazdy z potencjałem inwestycyjnym, a także panele wykładowe o rynku inwestycyjnym, finansowym, ubezpieczeniowych i optymalizacji podatkowej związanym z rynkiem pojazdów klasycznych i zabytkowych.

WILANÓW 27 kwietnia (sobota) o godz. 12 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 23 (Villa Intrata) odbędą się warsztaty kulinarne. „Nasze spotkanie rozpoczniemy w muzealnej pasiece Ule Króla, gdzie nadworny pszczelarz opowie nam, jak powstaje miód i jak jest pozyskiwany. Podczas degustacji miodu nauczymy się, jak rozpoznawać ten najlepszy. Następnie dowiemy się o historycznej roli miodu i jego symbolice w sztuce. W drugiej części zajęć udamy się do kuchni, aby tam przygotować potrawy z wykorzystaniem miodu, bazując na historycznych przepisach kulinarnych” – zapowiadają organizatorzy. Bilet zwykły kosztuje 90 zł, bilet ulgowy – 60 zł.

WOLA 27 kwietnia (sobota) o godz. 12 w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6 odbędą się warsztaty kulinarne „Beza w różnych odsłonach”. „Beza ma opinię wymagającej i kapryśnej. Podobno trudno ją okiełznać. Prezentuje się za to widowiskowo i potrafi kusić nie tylko łasuchów. Beza – to ona będzie bohaterką naszego kolejnego smacznego spotkania. W czasie warsztatów ujawnione zostaną wszystkie sekrety jej dobrego wypieczenia. Pojawią się niezawodne przepisy na bezę włoską, białą Pavlovą i tort dacquoise. Te warsztaty zburzą wszystkie mity dotyczące najsłynniejszego deseru świata” – zapowiadają organizatorzy. Koszt warsztatów: 40 zł.

ŚRÓDMIEŚCIE 27 kwietnia sobota w godz. 12–14 w Muzeum Narodowym w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 3 odbędzie się Dzień Wolnej Sztuki. Badania wykazały, że średnia oglądania dzieła wśród zwiedzających wynosi… 8 sekund. Galerie sztuki mają inspirować, a nie męczyć, więc przy pięciu wybranych dziełach będą czekać wolontariuszki i wolontariusze, którzy pomogą w „wolnym oglądaniu sztuki” – spróbują zainspirować zwiedzających do zastanowienia się nad tym, co widzą, i zachęcić do dyskusji. „Przekonamy Was, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów. Każde dzieło ma do opowiedzenia swoją historię, którą możemy odkryć – wystarczy w skupieniu się w nią wsłuchać” – zapowiadają organizatorzy.

BEMOWO 27 kwietnia (sobota) o godz. 17 w hali Klubu Bokserskiego Legia przy ul. Waldorffa 31 odbędzie się Warszawska Gala Boksu, będąca jednocześnie czwartą z rzędu galą organizowaną w kultowym miejscu dla wszystkich sympatyków pięściarstwa. W ostatnią kwietniową sobotę poprzedzającą długi majowy weekend na ringu zagoszczą zawodnicy walczący na zasadach boksu olimpijskiego, głodni sukcesu juniorzy, a także tzw. białe kołnierzyki. Specjalnymi gośćmi sobotniego wieczoru będą reprezentanci Włoch (Boxing Madone Bergamo), a także Litwy.

ŚRÓDMIEŚCIE 27 kwietnia (sobota) o godz. 19 w Planetarium Niebo Kopernika przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 odbędzie się spotkanie pt. „Prosto z nieba: Teleskop Horyzontu”. Motywem przewodnim będzie pierwsze na świecie zdjęcie czarnej dziury. O odkryciu i badaniach opowie dr Maciej Wielgus, jeden z członków projektu Event Horizon Telescope.

MOKOTÓW 28 kwietnia (niedziela) w godz. 8–16 odbywał się będzie Bieg SGH. Start wszystkich biegów będzie zlokalizowany na ul. Batorego w okolicach klubu Stodoła, natomiast meta znajdzie się w Ogrodach Rektorskich SGH. W tym roku przygotowane zostały trzy trasy biegów na 5 i 10 km.

PRAGA-PÓŁNOC 28 kwietnia (niedziela) o godz. 13 przed Katedrą św. Michała i św. Floriana (przed pomnikiem ks. Skorupki) zacznie się spacer z przewodnikiem „Żydowska Praga”. „Pod koniec XVIII w. Praga stała się centrum żydowskiej wspólnoty w Warszawie. Powstała tu odrębna gmina żydowska z synagogą i cmentarzem. Ich historia została tragicznie przerwana w 1940 roku. Co dzisiaj po nich zostało? Sprawdzimy podczas kolejnego spaceru z Biurem Przewodników Skarby Warszawy” – zapowiadają organizatorzy. Cena: 10 zł od osoby, dzieci do 10 lat idą za darmo.

URSYNÓW 28 kwietnia (niedziela) o godz. 13.30 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec przy ul. Puławskiej 266 odbędzie się otwarcie sezonu 2019. 74. sezon na Służewcu potrwa do 10 listopada. Rozegranych zostanie 50 mityngów wyścigowych (o cztery mniej niż w ub. roku). Dłuższe niż tygodniowe przerwy w wyścigach będą dwie: pierwsza potrwa od 27 maja do 7 czerwca (1 i 2 czerwca na torze będzie się odbywał festiwal muzyczny), natomiast po Gali Derby (7 lipca) nastąpi trzytygodniowa przerwa letnia (do 26 lipca).

Źródło: Warszawski Serwis Prasowy

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Spis treści

Wiadomości

Wiadomości lokalne