czwartek, 20 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze-Północ 9-10 kwietnia 2022 r.

Wydarzenia na Pradze-Północ to cotygodniowy kalendarz imprez i wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w weekend. Nie ma tutaj informacji o Twoim wydarzeniu? Napisz do nas!

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

Wydarzenia: 9 kwietnia 2022 r.

Mały Koneser – Festiwal wydawnictw dla dzieci i młodzieży

W weekend, w Centrum Praskim Koneser, będzie można spotkać najlepszych polskich wydawców książek dla dzieci i młodzieży. W programie wydarzenia są warsztaty, spotkania i debaty prowadzone przez cenionych twórców i entuzjastów literatury dziecięcej.

– Polska szkoła ilustracji znana jest na całym świecie. Książki polskich twórców odnoszą międzynarodowe sukcesy, zdobywają nagrody w najważniejszych konkursach w Bolonii, Bratysławie, Lizbonie czy koreańskim Nami, zagraniczni wydawcy biją się o prawa do nowości. Na dwa dni Centrum Praskie Koneser zamieni się w scenę dla tych, którzy kreują polskie i światowe gusta oraz tworzą warunki do powrotu najlepszych tradycji lat 60 i 70, pozwalając jednocześnie na twórcze działanie młodych artystów – mówią organizatorzy.

Wstęp na targi jest wolny. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązują jednak zapisy pod adresem mailowym: malykoneser@gmail.com. Szczegółowy program festiwalu znajduje się w wydarzeniu na Facebooku.

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11.00-18.00

Rodzinne warsztaty wielkanocne

Palemki, pisanki wielkanocne – bez nich święta nie mogą się odbyć. – Zapraszamy Was do przygotowania ich razem z nami. Pod okiem twórczyni ludowej z Podlasia i instruktorów wykonacie palmy wielkanocne, pisanki, koszyczki oraz różne ozdoby wielkanocne – mówią organizatorzy z Domu Kultury Praga.

Wydarzenie jest bezpłatne.

Miejsce: Dom Kultury Praga, ul. Dąbrowszczaków 2, godz. 11.00-14.00

Dobre rady Lisa Witalisa

Lis Witalis to szelma jakich mało. Czego to ten zwierz nie obieca by zdobyć to, na co przyjdzie mu ochota. A to niedźwiedzia przekona, by do myśliwego po zapasy jedzenia się udał, a to pod pozorem nakarmienia głodujących zwierząt placków ze śniegu napiecze. A nawet przekona mieszkańców lasu, by na prezydenta go wybrały. Szczyci się swoim długim, puszystym ogonem nie mniej niż sprytem i inteligencją. Wykorzystując ufność, łatwowierność, a niekiedy i naiwność napotkanych stworzeń spełnia sam swoje zachcianki. Ci, którzy chcą coś zdobyć bez wysiłku niech się strzegą jego dobrych rad. Ale i lisowi przyjdzie w końcu ponieść zapłatę za swe niecne poczynania.

Musical na motywach opowiadania Jana Brzechwy „Szelmostwa Lisa Witalisa” dla dzieci od 5. roku życia.

Bilety: 10 zł dostępne na biletyna.pl

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 12.00

Halowy Puchar Polski w Palanta 2022 na Pradze-Północ!

To pierwszy halowy ogólnopolski turniej w 400-letniej historii tej dyscypliny. Zawody odbędą się w hali sportowej przy ul. Kowieńskiej 12/20. Udział zapowiedziały reprezentacje Trójmiasta, Słubic, Knurowa i Krakowa. Wstęp wolny.

Miejsce: hala sportowa przy ul. Kowieńskiej 12/20, godz. 12.00-17.00

Mecze praskiej UKS Błyskawicy

W meczu z KS Legionovia Legionowo zagrają piłkarze z rocznika 2014/15
Orlik, Warszawa Praga – Północ, ul. Targowa 86, godz. 12.00

Z kolei w meczu z UKS Białe Orły Warszawa zagrają piłkarze z rocznika 2012
Orlik, Warszawa Praga – Północ, ul. Targowa 86, godz. 16.00

Warsztaty #WarszawawKwiatach – budujemy hotele dla dzikich zapylaczy vol. 2

Zapraszamy na wiosenne warsztaty w Kamieniu na temat tego, jak wspierać różnorodność biologiczną w ogrodzie. Na sobotnich zajęciach skupimy się na owadach zapylających i wspólnie stworzymy dla nich hotele. Zgłoszenia przyjmowane telefonicznie pod numerem 606 225 863.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

Szachy w „Kamieniu”

Zasady są proste: przychodzisz i grasz w szachy. Można jeszcze przypadkowo poznać nowe osoby, kto wie? Należy tylko wziąć ze sobą kulturę i otwartość, każdy poziom szachowy mile widziany.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 15.00

Wydarzenie na Pradze: 10 kwietnia 2022 r.

Mecz praskiej UKS Błyskawicy

W meczu z Akademia Sportu Gryf zagrają piłkarze z rocznika 2008
Boisko, Warszawa Praga – Północ, ul. Kawęczyńska 44, godz. 10.00

Warszawskie Ballady Podwórzowe

Nieprzespane noce na Gnojnej, magnetyczny urok Mańki, pamiętne wesele wybranki Antka – to tematy, które wrócą na usta warszawianek i warszawiaków dzięki projektowi „Warszawskie Ballady Podwórzowe”. Zapraszamy do udziału w niedzielnych spotkaniach wokół śpiewu i warszawskich ballad podwórzowych w Pałacyku Konopackiego!

10 kwietnia startują warsztaty wokalne i tworzenia ballad, prowadzone przez Justynę Jary oraz poszukiwania zapomnianych ballad pod okiem etnomuzykolożki dr Weroniki Grozdew-Kołacińskiej. Zaplanowane są także spotkania śpiewacze z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków oraz koncert z dawnymi i nowo powstałymi balladami warszawskimi w wykonaniu uczestników zajęć oraz Justyny Jary i muzyków z zespołu Alegancka Kapela.

Zajęcia są bezpłatne, adresowane przede wszystkim do osób dorosłych i młodzieży. Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy: fundacja@muzykajest.pl, tel. 515 158 504.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 17.00

Spotkanie bieszczadzkie

W niedzielne kwietniowe popołudnie zabierzemy Was w poetycko-muzyczną wędrówkę po Bieszczadach! Będą wiersze, nieco opowieści o trudnej bieszczadzkiej historii a także anegdoty z podejrzanych barów i spod wiejskich sklepików – to wszystko zebrane z 17 lat bycia w Bieszczadzie Józefa „Czarnego Poety”.

Do tego wybrzmią piosenki turystyczne i bieszczadzkie, a zagra i wyśpiewa je – okraszając opowieściami ze swoich bieszczadzkich włóczęg – Sławomir „Agresth” Tomczyk.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 17.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne