środa, 30 października, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 10-11 czerwca 2022 r.

Wydarzenia na Pradze-Północ to cotygodniowy kalendarz imprez i wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w weekend. Nie ma tutaj informacji o Twoim wydarzeniu? Napisz do nas!

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

sobota, 10 czerwca 2022 r.

Malowany podjazd – warsztaty w Centrum Wielokulturowym

Pomalujemy podjazd dla osób poruszających się na wózkach. Warsztaty malarskie poprowadzi artystka Katarzyna Witt ze studia Kolektor i animatorka kultury Małgorzata Brus z Fundacji Dom Kultury. Projekt malowidła powstał na warsztatach prowadzonych wcześniej dla warszawskich dzieci z różnych środowisk, w tym cudzoziemskich i z mniejszości etnicznych.

Warsztaty malowania podjazdu przy Centrum Wielokulturowym są otwarte dla wszystkich chętnych, bez względu na posiadane umiejętności.

Miejsce: Centrum Wielokulturowe, ul. Jagiellońska 54, godz. 11.00-17.00

Warsztaty #nadWisłą | rośliny domowe

Ponieważ ciągle nie macie dość ogrodnictwa, to spotkajmy się aby porozmawiać o roślinach domowych.

Podczas warsztatów dowiemy się jakie rośliny to:

  • domowi truciciele,
  • domowi lekarze,
  • oczyszczacze powietrza,
  • rośliny modlące się.

Zgłoszenia przyjmowane telefonicznie pod numerem tel. 606 225 863.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

„Kopciuszek”

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. W tej bajce właśnie tak się dzieje. Samotna i zaniedbana dziewczynka przemienia się w piękną, szczęśliwą dziewczynę.

G. Rossini skomponował operę „Kopciuszek”, aktorzy przygotowali teatralną wariację, aby zachęcić dzieci do słuchania przepięknej klasycznej muzyki i śpiewu.

Występują: Lidia Sycz, Katarzyna Post

Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci od czwartego roku życia.

Bilety po 10 zł dostępne są na stronie biletyna.pl

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 13.00

Inwazja klaunów 2022 – warsztaty

Organizatorzy zapraszają do zapisów się na cyrkowe warsztaty familijne dla dorosłych i dzieci od 7. roku życia.

W programie żonglerka, dzięki której umiejętność koncentracji i koordynacji poszybują wysoko w górę, rozkręcanie talerza, ćwiczenie balansu na rola-bola, a dla chętnych przebieżka na szczudłach. Rekwizyty będą dostępne na miejscu – czyli w parku Praskim przy Muszli Koncertowej.

Żadne wcześniejsze przygotowanie nie jest wymagane.

Terminy warsztatów:

  • 11 i 12 czerwca, godz. 14.30
  • 18 czerwca, godz. 15.30

Miejsce: Muszla koncertowa w parku Praskim

Wykład #WarszawawKwiatach I miejskie rabaty

Zapraszamy na wyjątkowy wykład, który poprowadzi koordynatorka ds. ukwieceń i roślin ozdobnych Zarządu Zieleni m.st. Warszawy – Małgorzata Dudek-Grzegorzewska.

Małgosia jest pasjonatką kwiatów, wciąż poszukującą nowych wyzwań, nowych form i pomysłów na upiększanie Warszawy.

Podczas wykładu:

  • dowiecie się jak przebiega proces projektowania miejskich ukwieceń,
  • poznacie różnicę między rabatami jednorocznymi, bylinowymi i hybrydowymi,
  • poznacie sposoby na ekonomiczne planowanie ogrodów, tak aby przy najmniejszych
  • nakładach finansowych, cieszyły oczy jak najdłużej.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo pod adresem zapisykamien@zzw.waw.pl

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 14.30

Scena letnia na Pradze: Blue Tangos czyli Tango Attack i Jacek Bończyk

Blue Tangos – to wybór tang z repertuaru Jacka Bończyka i zespołu Tango Attack o dramatycznym, ale też nostalgicznym nastroju. Płomienie tanga mają tutaj kolor „blue”.

W koncercie nie zabraknie argentyńskich mistrzów – Astora Piazzolli, Carlosa Gardela czy Juana D’Arienzo, czy polskich gigantów gatunku, a koncert będzie niepowtarzalną okazją do obcowania z twórczością tangową Jacka Bończyka i Hadriana Tabęckiego zawartej na wydanej w 2004 roku płycie „Tango Kameleon”.

Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52, godz. 18.00

Tango mych marzeń i snów

Fundacja Partytura zaprasza na koncert „Tango mych marzeń i snów” w wykonaniu Formacji Tango Para Todos.

W repertuarze znajdą się najpiękniejsze tanga polskie i argentyńskie w wersji wokalnej i instrumentalnej. Chór i orkiestra Formacji Tango Para Todos przeniosą publiczność do magicznego świata tang, pełnego emocji i wzruszeń. Podczas koncertu para profesjonalnych tancerzy zatańczy tango do wybranych utworów. Wydarzenie będzie wzbogacone opowieścią o historii tanga w Polsce, Argentynie i na świecie oraz o najważniejszych twórcach muzyki tangowej, a publiczność zostanie zaproszona do tańca z muzyką na żywo.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 18.00

Niedziela, 12 czerwca 2022 r.

„Mistrzostwa Laguna”, czyli zawody pływania na desce do skimboardingu

W zawodach może wziąć udział każdy, kto lubi rywalizację, a przede wszystkim dobrą zabawę na świeżym powietrzu.

Zainteresowanych zawodników oraz kibiców zapraszamy 12 czerwca 2022 roku. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 12.00. Zawody odbędą się w Bech Bar Aquatica przy ulicy Wybrzeże Helskie 1/5.

Zapisy: beachbaraquatica@gmail.com lub 30 minut przed startem zawodów.

Udział w imprezie jest bezpłatny.

Dla najlepszych przewidziane atrakcyjne nagrody, dla wszystkich natomiast dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Miejsce: Beach Bar Aquatica, Wybrzeże Helskie 1/5, godz. 12.00-16.00

Spektakl młodzieżowy: Stańczyki, bo black shoe i rodzina

Elżbietki, królewskie siostry nie mogą znieść dworskiej etykiety i nieustannych zakazów i nakazów Królowej Matki oraz obojętności Króla Ojca. Pod osłoną nocy uciekają z zamku. Są naiwne i zawierzają Cieniowi, który wcale nie ma dobrych intencji.

W tej opowieści młodzi aktorzy, zabiorą nas w świat z pozoru fantastyczny, baśniowy. Zabieg ten ma pozwolić im opowiedzieć, przy pomocy alegorii, metafor i kontrastów o tym jak widzą nas dorosłych i realia, które im tworzymy. Dlaczego młodzież nazywała się Stańczykami?

Stańczyk był błaznem, który mógł mówić prawdę, nawet tę bolesną. Mógł mówić rzeczy za które inni byliby ścięci o głowę. Błaznowi było wolno. I oni w tej opowieści pozwalają sobie na wolność wypowiedzi i zabiegów artystycznych.

Prezentowany pokaz wykorzystuje elementy wypracowane na warsztatach z tańca i świadomości ciała, pracy przed kamerą, pracy nad rolą, autoprezentacji, historii teatru, piosenki aktorskiej i improwizacji. Przedmioty znajdują się w program Ogniska Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży XS przy Teatrze XL. Wystąpią Wychowankowie Ogniska z grupy starszej popołudniowej.

Wejście bezpłatne po pobraniu darmowych wejściówek.

Miejsce: Teatr XL. pl. Hallera 5, godz. 16.30

Warszawskie Ballady Podwórzowe

Nieprzespane noce na Gnojnej, magnetyczny urok Mańki, pamiętne wesele wybranki Antka – to tematy, które wrócą na usta warszawianek i warszawiaków dzięki projektowi „Warszawskie Ballady Podwórzowe”. Zapraszamy do udziału w niedzielnych spotkaniach wokół śpiewu i warszawskich ballad podwórzowych w Pałacyku Konopackiego!

Zajęcia są bezpłatne, adresowane przede wszystkim do osób dorosłych i młodzieży. Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy: fundacja@muzykajest.pl, tel. 515 158 504.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 17.00

„Mary, łowczyni skamielin” reż. Tomasz Kaczorowski – pokazy plenerowe

Zapraszamy na 2 bezpłatne pokazy plenerowe spektaklu „Mary, łowczyni skamielin”:

  • 12 czerwca, godz. 17.00 do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1
  • 14 czerwca, godz. 17.00 do Pałacyku Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13

Mary jest dziewczynką, pełną uczuć i wiary w uczciwość. Ma wiedzę i szczęście, których zazdrości jej dwóch nie całkiem poważnych, ale za to całkiem sprytnych paleontologów, odkupujących od niej jej archeologiczne odkrycia, czyli skamieliny. Całe dnie spędza nad morzem szukając znaków mijającego czasu. Mówi, że po odejściu ukochanego taty sama czuje się trochę skamieliną. To jej wrażliwość i czułość na przeszłość sprawiają, że odkrywa ślady do tej pory niewidoczne dla innych. Gdyby jednak nie jej pasja, cierpliwość i uczciwość wobec siebie oraz innych, nigdy byśmy o niej nie usłyszeli. Nie usłyszelibyśmy ani o małej dziewczynce, ani o wielkiej paleontolożce Mary Anning, która żyła na przełomie XVIII i XIX wieku w południowej Anglii, i którą inspirowana jest sztuka.

Żyjemy w świecie pełnym komputerów, samolotów, robotów i innych udogodnień. Mary Anning żyła w czasach, w którym te wszystkie ulepszenia jeszcze nie zostały wynalezione. A Dinozaury żyły w świecie, w którym nie było jeszcze ludzi. Dziwne są losy ziemi, prawda? A gdybyśmy teraz i my, i prehistoryczne stwory, przenieśli się do czasów Mary Anning i sprawdzili co te wielkie jaszczury sądzą o ludziach i świecie, który sobie stworzyli? Wspólnie z nią zachwyćmy się odkopywaniem przeszłości.

Premiera: Poruszali się jak zwierzęta, bo mieli dzikie serca

Spektakl opowiada historię młodzieży, która zmaga się ze sobą i ze światem. Szukają swojej drogi, aby spełniać marzenia, ale po drodze spotykają trudności i niezrozumienie otoczenia.

Czy dadzą radę wygrać tę walkę dzikich serc ? Czy sami będą musieli nałożyć maski, żeby ochronić swoją wrażliwość ?

Nastoletni aktorzy zaprezentują swoje spojrzenie na świat. Wierzą, że w życiu warto walczyć z tym, co nie gra i zagrać to, o co warto walczyć. Hasło grupy to: „Daj mi szansę być sobą”.

Spektakl powstał autorską metodą Miracle Dance, w którym zobaczymy elementy Teatru Tańca, Improwizacji Ruchowej, Musicalu oraz Dramatu.

Pokaz jest zwieńczeniem półrocznej pracy grupy.

Wejście bezpłatne po pobraniu darmowych wejściówek

Miejsce: Teatr XL. Pl. Hallera 5, godz. 17.30

Koncert Orkiestry Pałacowej i grupy wokalnej NotaBene

Zapraszamy na wspólny koncert grup prowadzonych przez dyrygenta Andrzeja Borzyma. Grupa wokalna NotaBene to zespół kilkunastu osób śpiewających a cappella.

Podczas koncertu wykona znane i lubiane piosenki polskie XX wieku, takie jak: „Na pierwszy znak”, „Parasolki”, „Nie całuj mnie pierwsza”. Nie zapomni także o najmłodszych melomanach, dla których przygotowała specjalne propozycje muzyczne. Grupa wykona po raz pierwszy kilka piosenek z nowego projektu muzycznego – musicalu Pan Twardowski.

Program Orkiestry Pałacowej to wiązanka tematów muzyki filmowej filmowej („Misja”, „Mission impossible”, „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Dziecko Rosemary”, „Różowa pantera”), najsłynniejszych melodii z westernów („Rio Bravo”,”Dobry, zły i brzydki”, „W samo południe”, „Siedmiu wspaniałych”, „Biały Kanion”) oraz suita z musicalu „West Side Story”.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 18.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne