Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.
Wydarzenia 21 maja 2022 r. na Pradze:
Piknik rodzinny „Przyjaciele pszczół”
VII Ogród Jordanowski zaprasza na 21 maja na piknik rodzinny „Przyjaciele pszczół”. W programie warsztaty pszczelarskie, rodzinny konkurs plastyczny, zwiedzanie wnętrza ula oraz wiele dobrej zabawy!
- Czy wiecie jak wygląda praca pszczelarza i dlaczego pszczoły są dla nas takie ważne?
- Czy mieliście okazję wejść do wnętrza ula i zobaczyć jak wygląda od środka?
- Czy widzieliście kiedyś 6-metrową zjeżdżalnię? a mieliście okazję z niej zjechać?
- Czy byliście w krainie, gdzie można posmakować zapiekanek, lodów , waty cukrowej, zakręconego ziemniaka, bubbletea i innych pyszności?
Jeśli odpowiedź brzmi NIE – to nie może Was zabraknąć 21 maja w VII Ogrodzie Jordanowskim.
W programie m.in. konkurs na malowanie najpiękniejszego ula, wystawa plenerowa prac z konkursu „Z wizytą u pszczół” oraz loteria fantowa. Dla dzieci będzie też dmuchana zjeżdżalnia i tor przeszkód.
Miejsce: VII Ogród Jordanowski, ul. Namysłowska 21, godz. 10.00-15.00
Garażówka w Pałacyku
Dom Kultury „Praga” zaprasza na wyprzedaż garażową. – Przejrzyj szafy, zakamarki i pawlacze. Sprzedaj, kup, wymień – nie wyrzucaj! – zachęcają do udziału organizatorzy.
Do stworzenia stoisk sprzedażowych zostaną dopuszczone wyłącznie te osoby, które dostaną potwierdzenie po zgłoszeniu się na adres mailowy: r.panewczynski@dkpraga.pl. Uwaga, w wyprzedaży mogą brać udział osoby, które nie prowadzą profesjonalnej działalności handlowej.
Regulamin wyprzedaży garażowej jest dostępny na stronie internetowej Domu Kultury Praga.
Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 10.00-14.00
„Dawne zabawki ludowe w Polsce”
Piotr Rogaliński oraz Kapela Odloty zagoszczą na Dziecięcej Scenie Teatralnej w Pałacyku Konopackiego.
– W trakcie spektaklu przybliżamy dzieciom dawne zabawki, melodie i instrumenty muzyczne. Prezentujemy w interesujący i zabawny sposób ręcznie wykonane, dawne drewniane zabawki wyrzeźbione przez Piotra Rogalińskiego według dawnych wzorów. Sięgając do polskiego dziedzictwa kulturowego staramy się pokazać piękno i wartość twórczości ludowej dawnej Polski – tłumaczą organizatorzy wydarzenia.
Przedstawienie będzie prezentowane z muzyką na żywo w starej odsłonie: z harmonią i barabanem oraz skrzypcami, wiejskimi basami i bębenkiem obręczowym. Jednym słowem: muzyka do tańca! Zabrzmią: polki, oberki, wiwaty, marsze i inne melodie grane na wsiach w dawnej Polsce.
Zaprasza Kapela Odloty w składzie: Ewa Szymczak – skrzypce, Teofil Pawłowski – basy, harmonia, Piotr Rogaliński – baraban, bębenek obręczowy.
Po spektaklu będzie możliwość zobaczenia zabawek z bliska oraz zrobienia sobie zdjęć. Jeśli publiczność wyrazi chęć, to kapela chętnie zaprezentuję zabawę muzyczną.
Bilety po 10 zł na biletyna.pl, czas trwania: 1 h.
Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 12.00
Warsztaty #WarszawawKwiatach | balkony w kwiatach
Na sobotnich zajęciach tym razem skupimy się na roślinach balkonowych. #WarszawawKwiatach rozkwitnie w Waszych domach.
Podczas warsztatów:
- omówimy dobór i pielęgnację kwiatów balkonowych,
- pokażemy polecane gatunki i ich wymagania,
- porozmawiamy o kompozycji nasadzeń dla małych i dużych balkonów i tarasów,
- przygotujemy kompozycję kwiatów w donicy.
Zgłoszenia przyjmowane telefonicznie pod numerem 606 225 863.
Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00
Koncert Kapeli Odloty
Odloty to kapela grająca polską muzykę tradycyjną oraz balfolk (muzyka z różnych krajów Europy). Wspólnie grają do tańca (również na weselach) oraz tworzą autorskie kompozycje z pogranicza muzyki i teatru. Kapela gra muzykę folkową w wydaniu tanecznym.
Skład zespołu:
Teofil Pawłowski – akordeonista, muzyk i nauczyciel akordeonu dla dorosłych; Ewa Szymczak – absolwentka Poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie wiolonczeli, z zamiłowania skrzypaczka folkowa; Piotr Rogaliński – bębnista, zajmuje się działaniami na pograniczu teatru, muzyki i plastyki
Bilety po 20 zł dostępne na biletyna.pl, czas trwania: 2 h
Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 18.00
Wydarzenia 22 maja 2022 r. na Pradze
Warszawskie Ballady Podwórzowe
Nieprzespane noce na Gnojnej, magnetyczny urok Mańki, pamiętne wesele wybranki Antka – to tematy, które wrócą na usta warszawianek i warszawiaków dzięki projektowi „Warszawskie Ballady Podwórzowe”.
– Zapraszamy do udziału w niedzielnych spotkaniach wokół śpiewu i warszawskich ballad podwórzowych w Pałacyku Konopackiego! – zachęcają organizatorzy.
Od 10 kwietnia trwają warsztaty wokalne z tworzenia ballad prowadzone przez Justynę Jary oraz poszukiwania zapomnianych ballad pod okiem etnomuzykolożki dr Weroniki Grozdew-Kołacińskiej. Zaplanowane są także spotkania śpiewacze w towarzystwie profesjonalnych muzyków oraz koncert z dawnymi i nowo powstałymi balladami warszawskimi w wykonaniu uczestników zajęć oraz Justyny Jary i muzyków z zespołu Alegancka Kapela.
Zajęcia są bezpłatne, adresowane przede wszystkim do osób dorosłych i młodzieży. Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy: fundacja@muzykajest.pl, tel. 515 158 504.
Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 17.00
Aqua Aerobik, bezpłatne zajęcia sportowe na basenie
Aqua aerobik to ćwiczenia wykonywane w wodzie, które są połączeniem zajęć fitness, pływania oraz gimnastyki korekcyjnej.
Ze względu na mniejsze obciążenie stawów ćwiczenia w wodzie często zalecane są osobom starszym czy tym, które przeszły kontuzje uniemożliwiające uczestniczenie w zajęciach fitness. Ten program zajęć również przewiduje zajęcia dedykowane osobom starszym.
Godziny zajęć w niedzielę:
Grupa I w godz. 16.00-17.00 (Seniorzy 60+)
Grupa II w godz. 17.00-18.00
Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Prawy Brzeg, ul. Jagiellońskiej 7.
Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 pod numerem 733-412-477 lub e-mailowo: zapisyprawybrzeg@gmail.com.