wtorek, 16 kwietnia, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 25-26 lutego 2023 r.

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

25 lutego 2023 r. (sobota)

Targi dla zwierzaków

Jest to wydarzenie skierowane do wszystkich miłośników zwierzaków, ale skupiamy się na asortymencie dla psów i kotów.

Na targach znajdziecie niszowe marki, polskie produkty i zagraniczne perełki. Na co dzień nie dostępne w dużych sklepach, jedyne w swoim rodzaju.

Nie zabraknie: najlepszej karmy i smakołyków, zabawek, szelek, smyczy, ubranek, legowisk, akcesoriów, suplementów, porad i wiele innych niespodzianek – zapowiadają organizatorzy.

Wstęp jest bezpłatny.

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11-18

Brzeska, jej kamienice, podwórka, street-art, knajpy i galerie dawniej i dziś

Ulica, gdzie czas zatrzymał się w latach dziewięćdziesiątych i ruszył niespiesznie dopiero ostatnio – razem z nowymi inwestycjami. Ulica artystów, których pracowni i galerii bywało tu i tu osiem jednocześnie. Ponadczasowe zagłębie modnych knajp i siedziba tych dawnych, legendarnych, jak najsłynniejszy „Schron u Marynarza”, który wspominał Hłasko, a odwiedzała Kronika Filmowa. Warto poznać też tutejsze ginące mateczniki dawności wszelakiej, z ich schowanym przed okiem przechodnia streetartem, jeszcze niedawno oglądanym głównie przez przechadzające się kury.

Zbiórka: ul. Brzeska 2, godz. 11-13

26 lutego 2023 r. (niedziela)

Fashion in Warsaw- targi polskiej mody!

Zapraszamy na kolejną edycję targów polskiej mody Fashion in Warsaw 26 lutego do Centrum Praskie Koneser- Pasaż!

Wpadnij na wyjątkowe zakupy i wymień swoja garderobę na wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju!

Na targach znajdziemy:

  • ubrania,
  • dodatki,
  • biżuteria,
  • akcesoria,
  • kosmetyki.

Polscy projektanci, najlepsza jakość, nietuzinkowe produkty!

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11-18

Starej Pragi piękne fabryki i dawny przemysł

Na Starej Pradze widać w wielu miejscach fabryczne budynki z czerwonej cegły, bo dzielnica ta od zawsze była miejscem gdzie kwitło wytwórstwo. W drugiej połowie XIX wieku, gdy pojawiły się po tej stronie Wisły aż trzy linie kolejowe prowadzące w głąb imperium, praski przemysł przeżywał okres prosperity trwającej aż do pierwszej wojny światowej. Tu mieściły się dwie największe w kraju emaliernie, dwie fabryki urządzeń młynarskich, fabryka wentylatorów, fabryka pomp, legendarna fabryka wódek, liczne młyny, fabryki koronek i pończoch.

W okresie międzywojennym pojawiły się fabryki urządzeń okrętowych, urządzeń kolejowych, szyb samochodowych, wind, rzeźnia miejska, a także zakłady produkujące zabawki oraz oczywiście słynna mennica.

Zbiórka: Aleja Solidarności 61, godz. 11-13.

 

 

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości