piątek, 24 maja, 2024

Znamy podział ról w nowym zarządzie Pragi-Północ

Udostępnij

Znamy już zadania i kompetencje nowych członków zarządu dzielnicy Praga-Północ. Każdy z burmistrzów jest odpowiedzialny za inny obszar działania urzędu i podległych jednostek, takich jak ZGN, DOSiR czy opieka społeczna.

Najwięcej zadań przypadło pierwszemu burmistrzowi; Pawłowi Lisieckiemu. Będzie nadzorował prace wydziałów odpowiedzialnych za finanse, nieruchomości i zasoby lokalowe, kadry oraz organizację pracy urzędu. Ponadto będzie też czuwał nad wydziałem informatyki i sposobem komunikacji urzędu z mediami.

Dariusz Kacprzak, wiceburmistrz, będzie odpowiedzialny za wydział obsługi rady dzielnicy i pion prawniczy urzędu. Zajmie się też sportem, zdrowiem, edukacją i ochroną środowiska. Dodatkowo będzie monitorował pracę Ośrodka Opieki Społecznej (OPS), biura finansów oświaty i dzielnicowy ośrodek sportu.

W rękach wiceburmistrza Dariusza Wolke znalazły się wydziały administracji, architektury i budownictwa oraz wydział działalności gospodarczej. Będzie również odpowiedzialny za sposób obsługi mieszkańców Pragi przez urzędników oraz poziom kulturalny dzielnicy. W zakresie jego kompetencji pozostaje również Zakład Gospodarowania Nieruchomościami i Zarząd Praskich Terenów Publicznych.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne