Spadający tynk ranił mieszkańców. Gdzie zgłaszać zagrożenie

0

W ostatnim czasie nasiliła się liczba zgłoszeń od mieszkańców, którzy alarmują o odpadających elementach elewacji kamienic na Pradze-Północ. Podpowiadamy, co należy zrobić i do kogo zgłosić podobny problem.

Spadające z wysokości kilku metrów elementy mogą nie tylko zranić, ale także przyczynić się do tragedii. Większość chodników przy zagrożonych budynkach na Pradze jest zabezpieczona, co jednak nie oznacza, że jesteśmy bezpieczni. – W nocy na parapet spadł mi kawał cegły – alarmuje mieszkanka ul. Małej 11. – Boje się o szyby, większe kawałki mogą je zbić.

Na początku lutego odpadający tynk ranił trzy osoby na ul. Otwockiej, w ostatniej chwili zabezpieczono przejście przy kamienicy przy ul. Wileńskiej 11.

– Budynki na Pradze przechodzą regularne przeglądy – mówi nam Bożena Salich, dyrektor Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami dzielnicy. Jednocześnie prosi, aby mieszkańcy, jeśli są świadkami, sami zgłaszali zagrożenia bezpośrednio do ZGN.

Gdzie zgłosić problem z odpadającym tynkiem?

Najprościej wysłać e-mail pod adres: sekretariat@zgn-praga-pn.pl lub poinformować urzędników telefonicznie: 22 205 41 00. W przypadku wiadomości e-mail należy podać dokładny adres, ewentualnie kontakt do siebie.

Przekaż dalej

Dodaj komentarz