Praskie niedźwiadki już na nogach [VIDEO]

0

Dziś na wybiegu przy al. Solidarności pojawiły się praskie niedźwiadki, Sabina i Mała. Na zewnątrz zwabiła je temperatura, dosyć wysoka jak na połowę lutego. – Taka zima, takie misie – usłyszeliśmy w warszawskim zoo.

Misie nie zostały jednak wyrwane z zimowego snu. – Są ospałe i mniej ruchliwe, ale nie hibernują – tłumaczy Andrzej Kruszewicz, dyrektor zoo – Mają pełną swobodę.

Niedźwiadki, które możemy podziwiać na wybiegu to Sabina i Mała, mieszkanki południa Europy. Do ogrodu trafiły z Julinka, gdzie mieszkały w niewielkich klatach zbitych z desek i płyt ażurowych. – To starsze panie, mają prawdopodobnie około 30 lat – mówi Kruszewicz. Jak dodaje, cieszą się bardzo dobrym zdrowiem.

Tatra na emeryturze w zoo. Ma 38 lat i czuje się wyśmienicie

Wcześniej mieszkańcami wybiegu byli: niedźwiedź Grześ, który wyjechał do zoo w Białymstoku i Tatra, najpopularniejszy praski niedźwiadek, który urodził się na wybiegu w 1982 r. Tatra spędza dziś spokojną starość w ogrodzie. Udało nam się ustalić, że jej ulubionym zajęciem jest kopanie dołków w ziemi.

Jeśli temperatura spadnie niedźwiadki wrócą do swoich gawr i tam będą czekać, aż wiosna na Pradze zadomowi się na dobre.

Ten film zmieni wszystko! Jest środek lutego, a na Pradze obudził się miś! Jak się wita misia:) ?

Opublikowany przez Przegląd Praski Wtorek, 18 lutego 2020

 

Przekaż dalej

Dodaj komentarz