wtorek, 30 kwietnia, 2024

Jagiellonka wraca na Pragę z medalami

Udostępnij

Zawodnicy praskiej Jagiellonki zdobyli aż 16 medali na Mistrzostwach Szkół Sportowych w Pływaniu, które odbyły się w ostatni weekend w Raciborzu. W klasyfikacji najlepszych zawodników uczniowie z Pragi-Północ zajęli drugie miejsce.

Mistrzostwach Szkół Sportowych w Pływaniu odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: 13 lat i młodsi oraz 14-15 lat.

W I kategorii wiekowej, w klasyfikacji drużynowej, Jagiellonka wywalczyła 4 miejsce. W skład drużyny wchodzili: Weronika Korczak, Edyta Kowalska, Justyna Czyżowicz, Joanna Stefańska, Kaja Kazanowska, Natasza Makowska, Szymon Zgoda, Dominik Kaniewski, Szymon Majewski i Kamil Ślęzak.

W II kategorii wiekowej: Zofia Sobczak, Dominika Ścibiorek (zawodniczka wspierana przez AMG Cargo Logistics Sp. z o.o.), Maja Tomaszewska, Julia Surmaczyńska, Martyna Lasocka, Kacper Majewski, Dominik Kazanowski, Mateusz Maziarz, Oskar Stawiarski i Volodymyr Stefanyshyn zajęli jako drużyna 5 miejsce.

Zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 50 im. Królowej Jadwigi przy ul. Jagiellońskiej zdobyli aż 16 medali w tym: 6 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. W klasyfikacji najlepszych zawodników Mistrzostw wysokie drugie miejsce zajęli: Szymon Zgoda (uczeń klasy 7cp) oraz Zofia Sobczak (uczennica klasy 8cp).

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie