poniedziałek, 15 lipca, 2024

Bar mleczny Rusałka znów działa

Udostępnij

Jadłodajnia Rusałka przy Floriańskiej, kultowy bar mleczny na Pradze, znów działa. Rusałka została otwarta po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Potrzebuje jednak wsparcia mieszkańców.

W Rusałce można zjeść zupę mleczną i schabowego z kapustą i ziemniakami. Są też naleśniki, gulasz i leniwe. Wybór jest ogromny i choć Rusałce daleko do ekskluzywnej śródmiejskiej restauracji, to smakiem i atmosferą przebija eleganckie lokale z drugiej strony Wisły.

Rusałka jest otwarta przez cały tydzień w godz. 9-17. Można posilić się na miejscu, można też zamówić jedzenie na wynos. W barze panują obostrzenia; zachowana jest m.in. odległość dwóch metrów między stolikami. Z tego powodu ograniczono też liczbę miejsc dla klientów, z 14 stolików zostało 7.

W tym roku nie będzie chłodnika w Rusałce

To kultowe miejsce zmaga się dziś ze skutkami pandemii. Znacznie spadła liczba klientów i w związku z tym obroty baru. Aby ograniczyć straty i nie marnować żywności menu zostało ograniczone do 30 proc. – W tym roku, o tej porze, zwykle pojawiał się chłodnik i botwinka, sztandarowe zupy wiosenne – słyszymy od zawiedzionych klientów baru. To właśnie od nich dostaliśmy informację o problemach Rusałki.

Namawiamy do odwiedzin jadłodajni przy ul. Floriańskiej 14. Przed kolejnym wydanie gazety zrobimy tam kolegium redakcyjne.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne