czwartek, 23 maja, 2024

Morsowanie w Wiśle. Kilkadziesiąt osób weszło do lodowatej wody [VIDEO]

Udostępnij

Było zimno, temperatura powietrza wynosiła około dwóch stopni Celsjusza, co dla morsów oznacza jedno; idealne warunki do kąpieli. Dziś na Pradze odbyła się kolejna edycja niedzielnej szkółki morsowania. Do tej ze wspólnych kąpieli w Wiśle skorzystało już ponad 700 osób.

Po krótkiej prelekcji na temat morsowania odbyła się taneczna rozgrzewka i przy dźwiękach muzyki kilkadziesiąt osób weszło do lodowatej wody. Nad bezpieczeństwem morsów czuwali ratownicy i wodna jednostka straży miejskiej. Po wszystkim organizatorzy serwowali uczestnikom gorącą zupę.

Kolejne wspólne morsowanie na Pradze odbędzie się za tydzień, w niedzielę 3 grudnia. Finał tegorocznej szkółki morsowania akcji już 10 grudnia.

Jak zostać morsem?

Mors powinien być zaopatrzony w ręcznik, strój kąpielowy, ciepłą odzież wierzchnią, torbę na mokre rzeczy, buty ochronne oraz czapkę, szalik i rękawiczki. I oczywiście dużo pozytywnej energii.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne