Pawilon Edukacyjny Kamień zaczyna kolejny sezon. W programie na najbliższe miesiące znalazły się edukacyjne pikniki i warsztaty, spacery i rejsy po Wiśle. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.
Pawilon Edukacyjny Kamień, który znajduje się na Pradze-Północ, zaprasza mieszkańców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu fauny i flory, ekologii, ochrony środowiska, a także Wisły i obszaru Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły.
Zapisy na zajęcia startują od 20. dnia każdego miesiąca poprzez formularz online na stronie Zarządu Zieleni. Kalendarz wydarzeń w „Kamieniu” znajdziemy tutaj.
Tajemniczy świat mokradeł i nadwiślańska dżungla
Pierwszym wydarzeniem sezonu będzie dzisiejszy spacer o godz. 12:00 „Skrzydlata Dzielnica Wisła”, który poprowadzi ornitolog Hubert Mateuszczyk. Fascynująca podróż do świata ptaków będzie okazją do poznania gatunków gniazdujących nad Wisłą i tych, które są tutaj tylko „przelotem”.
– W kolejnych, zaplanowanych warsztatach edukacyjnych, poznamy tajemniczy świat mokradeł i nadwiślańską dżunglę. Będziemy malować barwnikami z natury i wyplatać wiklinowe zwierzęta, a edukatorzy odczarują świat owadów oraz zarażą wszystkich miłością do płazów i królowej rzek – Wisły. W wybraną niedzielę miesiąca odbywać się też będą rodzinne warsztaty z cyklu „EKOporanek” – przekonują organizatorzy.
Nadwiślańskie Nocne Marki
Nie zabraknie również oferty dla miłośników ogrodnictwa i pikników plenerowych. Odbędą się pikniki edukacyjne z okazji:
- Dnia Pszczół i Różnorodności Biologicznej,
- Dnia Dziecka,
- Nocy Kupały,
- Dnia Drzew,
a także nadwiślańskie Nocne Marki. W każdy ostatni czwartek miesiąca, w ramach konkursu „Warszawa w kwiatach”, mieszkańcy będą mogli oddać się ogrodniczej pasji z udziałem ekspertów. W ramach projektu „W koronach miasta” można będzie odkryć tajemnice warszawskich drzew. Uczestnicy rodzinnych mikrowypraw poznają otaczającą ich przyrodę i nauczą się praktycznych technik sztuki przetrwania w dziczy.
Rejsy śladem nietoperzy
Kolejny raz mieszkańcy Warszawy będą mogli wziąć udział w edukacyjnych rejsach po Wiśle. Tym razem poruszana będzie tematyka ornitologiczna (ptaki), chiropterologiczna (nietoperze), varsavianistyczna, a także przyrodnicza połączona ze zgłębianiem tajników sztuki przetrwania czy fotografii przyrodniczej.