czwartek, 18 lipca, 2024

Pomysły na majówkę. Wycieczka pociągiem z Pragi

Udostępnij

Dla wszystkich niezdecydowanych, którzy nie mają jeszcze pomysłu co zrobić z wolnym czasem w majowy weekend, Koleje Mazowieckie przygotowały ofertę biletu wycieczkowego. Podpowiadamy, co można z nim zrobić i gdzie warto pojechać, oczywiście z Pragi.

Na podstawie biletu wycieczkowego można podróżować Kolejami Mazowieckimi w relacji do 200 kilometrów. Cena jest zależna od długości trasy. Najtańszy (do 5 km) kosztuje 3,20 zł, a na najdłuższe połączenie (od 180 do 200 km) można kupić bilet za 32,90 zł. Podróżni mogą skorzystać z oferty na przejazd w jedną stronę lub „tam i z powrotem”. W przypadku powrotu ważne jest, aby odbywał się on tą samą trasą. Termin obowiązywania biletu wycieczkowego wynosi jeden dzień, to znaczy, że podróż musi być ukończona do godziny 24.00 w ramach ważności biletu. Warto zaznaczyć, że bilet wycieczkowy nie łączy się z innymi ofertami KM i nie dotyczy przejazdów w I strefie Kolei Mazowieckich.

Oferta będzie ważna 6 dni — od piątku, 28 kwietnia od godziny 18:00, do środy, 3 maja do godziny 24:00.

Gdzie pojechać pociągiem z warszawskiej Pragi?

Ze stacji Warszawa ZOO, przy rondzie Stefana Starzyńskiego, pojedziemy w kierunku Bródna, Żerania aż do Choszczówki. Potem, gdy planujemy dłuższą podróż, możemy pojechać np. nad Zalew Zegrzyński do Nieporętu lub do Wyszkowa, żeby podziwiać rozlewiska Bugu. Z Warszawy Wileńskiej można się wybrać do Urli, żeby pomoczyć się w Liwcu, lub dalej żeby zwiedzić neorenesansowy pałac w Łochowie. Ze stacji Warszawa Wschodnia dojedziemy do Otwocka, gdzie warto pospacerować po parku miejskim lub też do Sulejówka, gdzie trzeba odwiedzić Muzeum Józefa Piłsudskiego.

To tylko wybrane kierunki lokalnych kolei. Warto zapoznać się ze schematem linii kolejowych Kolei Mazowieckich i zaplanować całodzienne wycieczki.

Wycieczka z rowerami lub z psami? Za darmo!

Majówka to również doskonały czas na wycieczki rowerowe, czy też te z czworonożnym przyjacielem. Przypomnijmy, że w Kolejach Mazowieckich przez cały rok można nieodpłatnie podróżować z psem lub rowerem.

Tam, gdzie nie można dojechać pociągiem, dojedziemy autem. Polecamy m.in. Stawisko, to park i muzeum w Podkowie Leśnej położone w zachodniej części Mazowsza. Z Pragi-Północ dojedziemy tu samochodem w niespełna 40 minut. W parku znajduje się zabytkowy dworek Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów, plac zabaw i teren do spacerów.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne