piątek, 24 maja, 2024

Posłuchaj głosu rozsądku. Nie spiesz się na przejazdach kolejowych

Udostępnij

Pośpiech, ignorancja i brawura, to główne przyczyny śmiertelnych wypadków na przejazdach kolejowych. Na Pradze-Północ szczególną uwagę powinniśmy zwracać w dwóch miejscach, przy Kosmowskiej i Radzymińskiej.

Od lat w całej Polsce trwa kampania „Bezpieczny Przejazd”, której celem jest zwiększanie bezpieczeństwa na przejazdach i przejściach kolejowych. I choć wypadki w tych miejscach stanowią mniej niż jeden procent wszystkich wypadków komunikacyjnych, to wciąż zbyt wiele!

Przeczytaj Kierowca staranował szlabany kolejowe

– To nie zwalnia nas ze starań ograniczenia ich do zera. Za każdym z nich stoi ludzka tragedia. Dla nas stłuczka, kolizja czy potrącenie to nie jest kolejna cyfra do statystyk tylko człowiek, którego spotkało nieszczęście – tłumaczą organizatorzy kampanii i dodają, że w ostatnich latach rocznie dochodzi do około 200 wypadków, w których ginie kilkadziesiąt osób.

Przeczytaj Kolejarze apelują: rozglądajmy się na przejazdach!

Podstawowymi założeniami kampanii „Bezpieczny Przejazd” jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych oraz zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Celem organizatorów, poprzez akcje edukacyjne, jest kształtowanie odpowiedzialnych zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych.

Posłuchaj głosu rozsądku. Zapamiętaj!

  • Nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, gdy sygnalizacja miga na czerwono.
  • Zawsze zatrzymuj się przed znakiem stop, aby upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg.
  • Nigdy nie próbuj „zdążyć” przed nadjeżdżającym pociągiem.
  • Nie wjeżdżaj na przejazd przy zamykających się lub otwierających się rogatkach.
  • Nigdy nie omijaj zamkniętych półrogatek.
  • Nie wjeżdżaj na przejazd, kiedy nie masz możliwości kontynuowania jazdy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne