poniedziałek, 20 maja, 2024

Prezydent Trzaskowski chce rozmawiać o Pradze. Spotka się z mieszkańcami, ale nie ze wszystkimi

Udostępnij

Inwestycje i wyzwania to główne tematy, o których z mieszkańcami Pragi-Północ będzie rozmawiać Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, w hali sportowej przy ul. Szanajcy. W tym samy czasie, w urzędzie dzielnicy przy Kłopotowskiego będzie trwała sesja rady.

Prezydent odwiedzi Pragę-Północ we wtorek, 14 listopada. Otwarte spotkanie pod hasłem „Porozmawiajmy o Pradze-Północ”, rozpocznie się o godz. 18:00 w hali sportowej Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. J. Szanajcy 17/19.

– Praga-Północ od wielu lat coraz bardziej się zmienia. Dzięki stacjom metra oraz licznym połączeniom tramwajowym i autobusowym, jest świetnie skomunikowana z centrum miasta. Dojazd do ważnych punktów przesiadkowych trwa kilka-kilkanaście minut. Jeszcze lepsze połączenie z lewobrzeżną częścią stolicy zapewni w przyszłym roku budowany most pieszo-rowerowy – czytamy w zaproszeniu opublikowanym na stronach urzędu miasta. – W ostatnich latach w dzielnicy zrealizowano wiele inwestycji, w tym m.in. odnowienie Pałacyku Konopackiego, który jest dziś siedzibą Domu Kultury Praga, czy generalny remont kamienicy międzypokoleniowej przy ul. Stalowej. W ubiegłym roku zakończono też modernizację Parku Praskiego. A to wciąż nie koniec zmian w dzielnicy – realizowane i planowane do realizacji są kolejne zadania – przekonują przedstawiciele ratusza.

W tym samym czasie, w urzędzie przy ul. Kłopotowskiego, będzie trwała sesja rady dzielnicy. Została zwołana na godz. 17.00, dlatego w spotkaniu z prezydentem nie wezmą udziału ani radni ani też burmistrz i jego zastępcy. – Panie prezydencie, zapraszamy na sesję lub prosimy o zmianę terminu spotkania. Mamy do Pana wiele pytań – apeluje Karol Szyszko, przewodniczący praskiej rady.

Prezydent Trzaskowski omija Pragę

W ostatnich latach, mimo wielu zaproszeń, prezydent Rafał Trzaskowski nigdy nie wziął udziału w sesji rady dzielnicy. W czasie pandemii, gdy radni obradowali zdalnie, w obradach wzięła jedynie udział wiceprezydent Aldona Machnowska-Góra. Na żywo, podczas sesji stacjonarnej, nikt z zarządu miasta jak dotąd nie pojawił się podczas obrad.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne