środa, 8 stycznia, 2025
PolecamyRehabilitacja kręgosłupa na Targówku. Gdzie się zgłosić?

Rehabilitacja kręgosłupa na Targówku. Gdzie się zgłosić?

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Fachowa rehabilitacja kręgosłupa, kolan czy stawów decyduje często o sprawności pacjentów. Jest też zwykle początkiem długiej drogi do poprawy stanu zdrowia i zmiany nawyków życiowych. Problemy z układem kostno-stawowym są coraz powszechniejsze: starzejemy się jako populacja, ale także coraz więcej siedzimy i leżymy, a mniej się ruszamy. Jeśli potrzebna Ci rehabilitacja na Targówku lub mieszkasz na Pradze, zgłoś się do Medicers przy ul. Tużyckiej.

Rehabilitacja kręgosłupa i stawów jest w zależności od problemu główną lub pomocniczą metodą przywrócenia sprawności. W wielu popularnych dziś schorzeniach, takich jak np. dyskopatia kręgosłupa w odcinku lędźwiowym (związana z objawami takimi jak rwa kulszowa) dobra rehabilitacja może odsunąć w czasie konieczność operacji lub sprawić, że pacjent nigdy nie będzie jej potrzebował.

Rehabilitacja kręgosłupa lędźwiowego to dziś duża część pracy wykonywanej przez fizjoterapeutów. Wiąże się to ze zmianami w naszym trybie życia (więcej osób niż dawniej wykonuje pracę siedzącą, siedzimy też w czasie wolnym), coraz powszechniejszą nadwagą, a także ze starzeniem się społeczeństwa.

Jak fizjoterapeuci z Medicers Targówek mogą pomóc Ci w rehabilitacji przy problemach z kręgosłupem? Zanim sprawdzisz stronę https://medicers.pl/rehabilitacja dowiedz się jak rehabilituje się kręgosłup lędźwiowy.

Rehabilitacja kręgosłupa lędźwiowego – kiedy jest potrzebna?

Dobry fizjoterapeuta najczęściej jest obecnie potrzebny pacjentom w przypadku takich problemów z kręgosłupem lędźwiowym, jak:

  • Dyskopatia – czyli różnego rodzaju patologiczne zmiany krążków międzykręgowych Takie, jak np. degeneracja krążka (utrata elastyczności i odwodnienie), uszkodzenie pierścienia włóknistego czy przepuklina dysku.
  • Rwa kulszowa – porażenie nerwu kulszowego wynikające bardzo często z dyskopatii
  • Zwyrodnienie kręgosłupa – szeroka grupa problemów, dotycząca nie tylko zmian w krążkach międzykręgowych, ale we wszystkich strukturach kręgosłupa – np. w stawach fasetkowych (stawach międzykręgowych), więzadłach i kościach (tworzenie się osteofitów – czyli narośli kostnych).
  • Napięcia mięśniowe – efekt pogorszenia funkcjonowania kręgosłupa z związku z dyskopatią lub różnymi zmianami zwyrodnieniowymi.

Rehabilitacja kręgosłupa lędźwiowego – metody

Przy rehabilitacji kręgosłupa lędźwiowego najczęściej stosowane są metody, które opisujemy poniżej. Wszystkie są dostępne w gabinecie fizjoterapii Medicers Targówek przy ul. Tużyckiej 31.

Terapia manualna

Terapia tego typu ma za zadanie tzw. mobilizację kręgów i rozluźnienie mięśni.
Mobilizacja kręgów kręgosłupa to przywrócenie prawidłowego ruchu, funkcji i ułożenia kręgów w kręgosłupie. Jest to łagodna i kontrolowana forma leczenia manualnego.

Elektroterapia

Pozwala na redukcję bólu i poprawę ukrwienia (a przez to regeneracji tkanek). W zależności od potrzeb impulsy elektryczne pomagają rozluźnić mięśnie, których napięcie powoduje ból, albo odwrotnie – aktywować mięśnie głębokie, jeśli konieczna jest poprawa stabilizacji kręgosłupa. Elektroterapii nie należy się obawiać – prąd jest dawkowany w postaci starannie dobranych impulsów, które nie powodują bólu.

Krioterapia

Ta metoda jest szczególnie pomocna w zmniejszeniu bólu i obrzęków oraz ograniczenie stanów zapalnych. Krioterapia ma postać okładów, sprayów, komór kriogenicznych lub kąpieli w zimnej wodzie. Wśród wskazań do zastosowania krioterapii są m.in. ostry lub przewlekły ból kręgosłupa lędźwiowego, stany zapalne spowodowane przeciążeniem, urazem lub zmianami zwyrodnieniowymi, rwa kulszowa, obrzęki pourazowe lub pooperacyjne, napięcie mięśniowe w okolicy lędźwi, a także przewlekłe bóle kręgosłupa (np. związane z dyskopatią lub zmianami zwyrodnieniowymi).

Zabiegi fizjoterapii są zwykle początkiem drogi do poprawienia funkcjonowania kręgosłupa. Pacjenci, którzy chcą uzyskać trwałą poprawę powinni zadbać o odpowiednią dawkę aktywności fizycznej i regularne wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Można uczestniczyć w zajęciach typu „zdrowy kręgosłup” lub ćwiczyć samodzielnie wykorzystując porady trenerów i rehabilitantów. Można też korzystac z różnych technik poprawiających siłę mięśni (choćby Pilates, korzystając z niedrogich podręczników, takich jak dostępne tu: https://antykwariat-cacko.pl). Wszelka aktywność fizyczna powinna być konsultowana z fizjoterapeutami lub lekarzem prowadzącym, ponieważ niektóre rodzaje ćwiczeń nie są wskazane lub trzeba je wprowadzać stopniowo.

Na drodze do pozbycia się bólu i zwiększenia zakresu ruchoości kręgosupa pierwszym krokiem powinien byc kontakt z lekarzem lub fizjoterapeutą. Zapraszamy do korzystania z rehabilitacji w Medicersna Targówku przy ul. Tużyckiej 31. Placówka znajduje się w odległości 600 metrów od ul. Radzymińskiej.

Artykuł sponsorowany

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji
Reklama

Wiadomości

Reklama

Podobne wiadomości