środa, 17 lipca, 2024

Sprawdzili 155 przejść dla pieszych na Pradze. Będą zmiany

Udostępnij

Drogowcy przeprowadzili audyt bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. Na Pradze-Północ sprawdzono 155 lokalizacji.

Zarząd Dróg Miejskich skontrolował przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach i odcinkach między skrzyżowaniami, na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych, w tym przejścia przez torowiska tramwajowe, przejścia na wlotach dróg podporządkowanych i drogach dojazdowych.

Jak tłumaczą drogowcy, nie wszystkie przejścia wymagają ustawienia sygnalizacji świetlnej. Niekiedy, aby poprawić bezpieczeństwo wystarczy lepsze oznakowanie lub doświetlenie.

Najczęściej występującym zaleceniem w zakresie audytu organizacji ruchu było:

  • uspokojenie ruchu kołowego w obszarze przejścia (azyl, progi wyspowe itp.) – 40,6 proc. lokalizacji;
  • widoczność – fizyczne wykluczenie możliwość parkowania – 38,7 proc. lokalizacji;
  • skrócenie długości przejścia dla pieszych – 37,4 proc. lokalizacji;

W przypadku oświetlenia ulicznego eksperci ZDM zalecali m.in. wymianę oświetlenia, zastosowanie dodatkowego oświetlenia oraz zwiększenie mocy źródła światła lub zmianę barwy światła.

Przejściami, które kwalifikują się do ustawienia sygnalizacji świetlnej są przejścia przy ul. Kijowskiej w rejonie Dworca Wschodniego. – W przyszłym roku będziemy chcieli wybudować sygnalizację – mówi Karolina Gałecka z ZDM. Dodaje też, że ostatnio zostało zrealizowane doświetlenie przejścia przy ul. Stalowej 77 i skrzyżowania ul. Targowej i Białostockiej.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne