poniedziałek, 14 października, 2024

Wydarzenia na Pradze. 3-4 lutego 2024 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

3 lutego 2024 r. (sobota)

Targowisko Sztuki

Zapraszamy na wydarzenie mistrzów z dorobkiem i dajemy szansę młodym, utalentowanym twórcom. Dbamy o różnorodność dziedzin i wysoką jakoś prac.
Prezentujemy malarstwo, grafikę, fotografię, rzeźbę, plakat, ceramikę i design .

Wstęp bezpłatny.

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11.00-18.00

Skrzydlata Dzielnica Wisła | spacer ornitologiczny

Przedwiośnie nad Wisłą, stagnacja czy wzmożony ruch? Przedwiośnie to wielkie poruszenie w przyrodzie. Wszystko budzi się do życia i zachęca do bliższego kontaktu z naturą. Wyraźne ożywienie obserwuje się wśród ptaków. Oprócz setek kormoranów, dziesiątek nurogęsi i tysięcy mew możemy w lutym zobaczyć różne inne, nietypowe gatunki. Dowiemy się również jaki wpływ na ptaki nad Wisłą ma obecna pogoda.

Zbiórka: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 14.00

Do Konesera od Hartwiga: Starej Pragi dawne fabryki – te zapomniane i te słynne

Na Starej Pradze widać w wielu miejscach fabryczne budynki z czerwonej cegły, bo dzielnica ta od zawsze była miejscem gdzie kwitło wytwórstwo. Niestety po wielu słynnych fabrykach nie został nawet ślad, dlatego są zwykle kompletnie zapomniane i chyba tylko my o nich przypominamy.

W drugiej połowie XIX wieku, gdy pojawiły się po tej stronie Wisły aż trzy linie kolejowe prowadzące w głąb Rosji, praski przemysł przeżywał okres prosperity trwającej aż do pierwszej wojny światowej. Tu mieściły się dwie największe w kraju emaliernie, trzy fabryki urządzeń młynarskich, fabryka wentylatorów, fabryka pomp, liczne młyny, fabryki koronek i pończoch oraz oczywiście legendarna fabryka wódek. W okresie międzywojennym pojawiły się fabryki urządzeń okrętowych, urządzeń kolejowych, szyb samochodowych, wind, rzeźnia miejska, a także zakłady produkujące zabawki oraz oczywiście słynna mennica. W czasie okupacji rożne zakłady produkowały w sposób konspiracyjny części do broni.

Zbiórka: Floriańska 14, godz. 14.30

Bal kostiumowy dla dzieci

Zapraszamy na karnawałowy bal kostiumowy dla dzieci w Pałacyku Konopackiego. Obiecujemy świetną zabawę, dobrą muzykę i ciekawe animacje. W wybranym przebraniu Wasze dzieci poczują się jak bohaterowie swojej ulubionej bajki lub filmu. Świętujcie karnawał w swoim ulubionym Domu Kultury!

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Domu Kultury Praga.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 15.00

4 lutego 2024 r. (niedziela)

Targowisko Sztuki

Zapraszamy na wydarzenie mistrzów z dorobkiem i dajemy szansę młodym, utalentowanym twórcom. Dbamy o różnorodność dziedzin i wysoką jakoś prac.
Prezentujemy malarstwo, grafikę, fotografię, rzeźbę, plakat, ceramikę i design .

Wstęp bezpłatny.

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11.00-17.00

Koncert Honoraty Zajączkowskiej.

Honorata Zajączkowska jest autorką piosenek, wokalistką i aktorką. Wspólnie z gitarzystą Tomaszem Kowolem prezentuje utwory z gatunku, który sama określa mianem „poetyckiego popu”. Jest to szeroko pojęta „piosenka z tekstem”, zawierająca zarówno nutę nostalgii, jak i szczyptę nonszalancji. „Nowe otwarcie” to zbiór kilkunastu utworów, które niosą nadzieję i zarażają pogodą ducha.

Wstęp wolny.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 18.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne