czwartek, 21 listopada, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 25-26 marca 2023 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

25 marca 2023 r. (sobota)

Design i sztuka. Kurs projektowania dla młodzieży.

Zapraszamy na kurs projektowania z artystką i projektantką Halyną Dudar. Zaprojektujecie własny dom lub kolekcję ubrań, poznacie trendy we współczesnym projektowaniu przy użyciu ogólnodostępnego programu Canva. W trakcie kursu będziemy pracować także nad własnym portfolio. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież ukraińską. Zapewniamy tłumaczenie na język polski. Zajęcia odbywają się bezpłatnie.

Zapisy na promoukr@dkpraga.pl

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 11.30

(Flu)Idy marcowe na Targowej

Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia wieczoru i zanurzenia się w poetyckiej atmosferze. Już 25 marca o godzinie 18:00 w Praskim Centrum Aktywności Kocham Pragę odbędzie się wieczór poetycko-balladowy pt. „(Flu)Idy marcowe na Targowej”.

W programie znajdą się wiersze i ballady, które w poetycki sposób oddają charakterystyczny dla marca nastrój. Podczas wieczoru będzie również okazja do posłuchania utworów w wykonaniu Waszych ulubionych artystów.

Miejsce: Praskie Centrum Aktywności Kocham Pragę, ul. Targowa 32, godz. 18.00

Wiosna, ach to Ty!

Też Wam tęskno do wiosny? Ta nieśmiało do nas puka, a my pomożemy rozwinąć jej skrzydła! Piosenki pełne ciepła już 25 marca w naszej Śliwce.

Zapraszamy na koncert, który nastroi nas wiosennie i wprowadzi wiosenny nastrój. Wstęp bezpłatny

Miejsce: Miejsce Aktywności Lokalnej „Śliwka”, ul. Gersona 16, godz. 18.00

Rejs – spektakl dyplomowy Szkoły Machulskich

Darmowe wejściówki na biletyna.pl

Marek Piwowski napisał o swoim filmie, kultowym „Rejsie” z 1970 r., że „mniej chodziło o przekazanie informacji, a bardziej o sposób przekazywania, o pewną „mękę” formułowania przekazu”. W tytułowy rejs wypłynęła wtedy grupa naszych rodaków, reprezentujących społeczeństwo, jego poziom, marzenia i specyfikę. A kogo moglibyśmy zaobserwować na rejsie dziś? Nie tylko na rejsie po Wiśle, ale po świecie, bo w końcu otworzyliśmy się (podobno) na świat? Czy jesteśmy dziś lepsi? Mądrzejsi? Bardziej aktualni? Czy mniej męczymy się nad sformułowaniem przekazu? No i czy tamten „Rejs” to już tylko relikt dawnych, słusznie zapomnianych czasów? Przekonajmy się!

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 18.00

26 marca 2023 r. (niedziela)

Instrukcja obsługi Pragi

Co nam daje ta świeża perspektywa? Albo – jak możemy dzielić się naszą oswojoną, udomowioną i dobrze rozpoznaną przestrzenią z nowymi mieszkankami i mieszkańcami Warszawy? Przyjmując te dwie perspektywy – nowoprzybyłych i tych już dobrze zadomowionych w naszej dzielnicy – spróbujemy stworzyć „Instrukcję obsługi Pragi”.

W formie spacerów i uważnego przyglądania się przestrzeni, a następnie twórczego tworzenia subiektywnej mapy i przewodnika, razem z artystką Halyną Dudar opracujemy miniprzewodnik w formie ZIN-a. Wszystkie techniki dozwolone!

Zapisy na promoukr@dkpraga.pl

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 12.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne