Spektakle teatralne Och-Teatru i Teatru Polonia, 6. edycja Polskiego Festiwalu Stand-upu, wystawy i wspólne tańce. Centrum Praskie Koneser przygotowało dla mieszkańców wiele atrakcji. Sierpień na Pradze-Północ zapowiada się bardzo gorąco.
Jak pokazały tegoroczne, lipcowe wydarzenia, prawdziwym hitem Lata Konesera są plenerowe spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru. W sierpniu na widzów czekają jeszcze dwa przedstawienia, w tym jedno dla dzieci i całych rodzin (wstęp wolny):
- 4 sierpnia, godz. 18.00 – Szelmostwa Lisa Witalisa (bajka);
- 8 sierpnia, godz. 18.00 – Flamenco Namiętnie.
Potężna dawka śmiechu na Pradze
Klasykiem Lata Konesera i jego tradycją jest też Polski Festiwal Stand-upu, czyli czterodniowe święto komedii (10-13 sierpnia). To wiele różnorodnych form komediowych – od podcastów, przez tradycyjnystand-up, którego nie może zabraknąć, po nowe formaty, takie jak „Masz minutę” czy dobrze już znana Liga Roast Battle No Limits. Zwieńczeniem każdego z festiwalowych dni będzie after komediowy w Hotelu Moxy. W tegorocznym line-upie wielkie gwiazdy rodzimej sceny: Mieszko Minkiewicz, Tomek Kołecki, Michał Leja czy Daniel Midas.
Każdego dnia festiwalu komicy będą występowali na dwóch scenach – plenerowej na placu Konesera (wstęp darmowy) i w przestrzeni Butelkowni (wstęp płatny, bilety dostępne są za pośrednictwem portalu kupbilecik.pl).
Tańce i inne atrakcje przy Ząbkowskiej
Zarówno starsi, jak i młodsi są mile widziani podczas potańcówki #chodźpotańczyć w Centrum Praskim Koneser (start, godz. 16.00). To plenerowe praktisy i potańcówki, połączone z bezpłatnymi lekcjami tańca.
Kolejne wydarzenia prowadzone przez SwingStepPL odbędą się w cztery sierpniowe niedziele: 06.08, 13.08, 20.08 i 27.08.
Na placu Konesera przez cały sierpień swoje fotograficzne cuda prezentować będzie Tomasz Przychodzień, specjalizujący się w zdjęciach krajobrazu. W weekend (19-20 sierpnia) z kolei następna odsłona Targów Sukienek w Pasażu Konesera. Na targach można spotkać polskich projektantów i zagraniczne perełki –sukienki jedyne w swoim rodzaju, niedostępne w sklepach. Do tego wspaniałe dodatki: biżuteria, torebki, buty.
Poznaj losy warszawskiego alkoholu z Pragi
Oprócz tego, w Muzeum Sztuki Fantastycznej cały czas dostępna jest monograficzna wystawa wielkiego Jerzego Dudy-Gracza „Remanenty”, a na dzieci i ich rodziców czekają atrakcje w Magic MindMuseumi Strefie Gigagier. Entuzjaści historii wielu interesujących rzeczy mogą dowiedzieć w Muzeum Polskiej Wódki, które prezentuje losy wytwarzanego nad Wisłą alkoholu – to wszystko w zabytkowym, starannie zrewitalizowanym budynku Zakładu Rektyfikacji.