poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Czerwcowe atrakcje dla mieszkańców Pragi w Koneserze. Będzie się działo!

Udostępnij

Od spektakli teatralnych, przez kreatywne warsztaty, po inspirujące spotkania z wybitnymi twórcami. Centrum Praskie Koneser przygotowało w czerwcu wiele atrakcji dla mieszkańców. Wstęp na większość wydarzeń jest wolny, za inne trzeba jednak zapłacić.

Już w niedzielę na placu Konesera odbędzie się spektakl Teatru Baj. Aktorzy przeniosą widzów w świat bajki o Czerwonym Kapturku, wzbogaconej o wersję „a co by było, gdyby?”. – To nie tylko rozbudzi wyobraźnię dzieci, ale także da im szansę na aktywne uczestnictwo w rozwoju wydarzeń na scenie – przekonują organizatorzy.

Drugi spektakl, który odbędzie się w następną sobotę, skupi się na popularnej drewnianej postaci. Najmłodsi dowiedzą się kim tak naprawdę jest Pinokio. Marionetką? Chłopcem z drewna, który kłamie i rośnie mu od tego nos? A może zwykłym dzieckiem ciekawym świata?

Spektakle Teatru Baj w Koneserze

  • 9.06 o godzinie 16.00 „Czerwony Kapturek (bajka myśliwska)”
  • 22.06 o godzinie 17.00 „Pinokio”

Warsztaty dla dzieci i dorosłych

W restauracji Spółdzielnia.Koneser zaplanowano warsztaty dla dzieci pt. Mali Koneserzy Pizzy (8 i 22 czerwca). To doskonała okazja dla najmłodszych, aby nauczyć się tajników przygotowywania tego włoskiego specjału. Dla małych łasuchów przewidziano również czekoladowe warsztaty w Pijalni Czekolady Wedel, które odbędą się 8 czerwca w godzinach 10.00-11.00.

Natomiast dla tych, którzy pragną zanurzyć się w świat rękodzieła Freya Cafe & Deli organizuje Wieczór przy glinie i winie (13 i 14 czerwca), czyli warsztaty ceramiczne z pracownią Moja Siostra. Entuzjastów aktywności fizycznej i ruchu, Centrum Praskie Koneser zaprasza na cykl pokazów i lekcji tańca Swing Step, które wystartują 30 czerwca i potrwają do końca wakacji.

Opowieści, literatura i sztuka

Nie lada gratką dla dorosłych będzie niezwykle inspirujący cykl – Festiwal Warsaw Storytellers. To seria letnich spotkań z tymi, którzy zmieniają miasto w opowieść. – Od czerwca do sierpnia w Centrum Praskim Koneser zanurzymy się w kreatywnej energii Warszawy – słyszymy od organizatorów.

Inauguracyjne wydarzenie z udziałem twórców jednego z najbardziej popularnych podcastów „Co ćpać po odwyku” zaplanowane jest na 29 czerwca na godzinę 18.00. Kolejne terminy to 6, 13, 20 lipca oraz 3 i 29 sierpnia. Na scenie Konesera pojawią się między innymi Jakub Żulczyk, Marta Markiewicz, Maciej Bilon Bilka, Mariusz Szczygieł, Wojtek Friedmann, Piotr Kędzierski, Olga Drenda, Bogna Świątkowska i Juliusz Strachota.

Atrakcji dla miłośników kultury w czerwcowym programie jest jednak znacznie więcej. Do 23 czerwca w Muzeum Sztuki Fantastycznej trwa III edycja wystawy „Sztuka Fantastyczna w Warszawie”. Na ekspozycji można podziwiać dzieła Zdzisława Beksińskiego, Jerzego Dudy-Gracza czy Jacka Szynkarczuka. Większość prac jest po raz pierwszy prezentowana publicznie. Ciekawe propozycje dla koneserów sztuki przygotowała także Leonarda Art Gallery, gdzie do 9 czerwca można podziwiać twórczość Michała DEMENZA Węgrzyna pt. „Zgrzyt”. Odbędzie się tutaj też XXX Jubileuszowa Aukcja Charytatywna Stowarzyszenia Przymierze Rodzin oraz wydarzenie Stay Hard On The Board połączone z premierą filmu „Restart Skate Part” autorstwa Łukasza Bolka Dzido i Michała Rajewskiego.

Czerwcowy harmonogram Konesera uzupełniają takie atrakcje jak:

  • targi polskich marek pt. Shop local! (8-9.06),
  • włoski Festiwal Lambrusco w L’Osteria Pizza E Pasta (8-9.06 i 15-16.06),
  • spotkanie podróżnicze z Oleną Bondarenko w Setki Powodów (13.06),
  • koncert Armando Quattrone w L’Osteria Pizza E Pasta (21.06),
  • Joga pod kominem z InviMed (22.06),
  • Rodzinny Festiwal Zdrowia (23.06)
  • karaoke w restauracji Setki Powodów (29.06).

Wstęp na większość wydarzeń jest wolny, za inne trzeba jednak zapłacić.

 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne