czwartek, 20 czerwca, 2024

100 milionów zł na praską oświatę

Udostępnij

Dzisiejszy dzień nie pozostawia złudzeń nikomu, kto myślami jest jeszcze na wakacjach. Nadchodzi czas na pierwszy szkolny dzwonek. Sprawdziliśmy ilu uczniów rozpocznie w tym roku naukę na Pradze-Północ.

Według urzędników rok szkolny 2016/2017 powinno rozpocząć dziś 3120 uczniów w szkłach podstawowych, z czego 201 w pierwszej klasie. W gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych naukę rozpocznie dokładnie 4198 osób. Blisko półtora tysiąca dzieci wraca też do 13 praskich przedszkoli. Jak udało nam się dowiedzieć, w tym roku dzielnica przyjęła wszystkich chętnych.

Nowy rok szkolny będzie też drugim, w którym dzielnica realizuje program Założeń Rozwoju Edukacji w Dzielnicy Praga-Północ na lata 2015-2018.

– Przygotowaliśmy nasz program z myślą o najmłodszych mieszkańcach, tak aby nasze szkoły mogły skutecznie rywalizować z innymi placówkami w Warszawie – tłumaczy Dariusz Kacprzak, zastępca burmistrza dzielnicy Praga-Północ. – Jego najważniejsze założenia to, poprawa jakości nauczania, intensywne remonty szkół i przedszkoli, propagowanie sportowego stylu życia, aktywizacja rodziców. Dziś widzimy, że program przynosi pierwsze, wymierne efekty. Finansujemy dodatkowe godziny nauczania z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego. Finansujemy zajęcia przygotowujące do egzaminów, czy wyrównujące poziom uczniów. W ciągu roku wydajemy na oświatę około 100 milionów złotych – to 1/3 całego budżetu Dzielnicy.

Wiceburmistrz Kacprzak weźmie jutro udział w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół nr 40 przy ul. Objazdowej 3 oraz w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Kowelskiej.

W ZS nr 40 wiceburmistrz otworzy uroczyście kompleks boisk sportowych.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne