poniedziałek, 15 lipca, 2024

170 pojedzie na Golędzinów?

Udostępnij

Zarząd Transportu Miejskiego zaproponował mieszkańcom Golędzinowa stworzenie na terenie osiedla przystanku końcowego. Pomysł postawienia przystanku na osiedlu ma tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Konsultacje w sprawie wprowadzenia autobusu na Golędzinowie odbyły się na terenie fili Biblioteki Publicznej przy ul. Jagiellońskiej 47. Podczas spotkania przedstawiciele ZTM doprecyzowali, że chodzi o linię 170, która obecnie kończy trasę przy rondzie Starzyńskiego.

Przystanek miałby się znaleźć obok sklepu Lewiatan, przy ul. Jagiellońskiej 47B. Budowa przystanku końcowego wiązałaby się z przebudową drogi prowadzącej do osiedla, wycinką kilku drzew, zlikwidowaniem części miejsc parkingowych i utworzeniem wiaty przystankowej. Autobus kursowałby co 20-30 minut. Przedstawiciele ZTM mówili zarówno o zaletach pomysłu stworzenia przystanku (np. łatwiejszy dojazd do ul. Targowej) jak również jego wadach, (np. że autobusy zaczynają kursowanie już o 4-5 rano i wciąż za mało jest autobusów elektrycznych, które są ciche i nie generują spalin). Przystanek nie kolidowałby jednocześnie chociażby ze złożonym przeze mnie projektem do Budżetu Partycypacyjnego, o postawienie progów zwalniających na drodze dojazdowej do osiedli Jagiellońska 47 i 49.

Pomysł przystanku znalazł wśród mieszkańców mniej więcej równe grupy zwolenników jak i przeciwników. Jednocześnie na spotkaniu wyjaśniono, że nie istnieje obecnie możliwość stworzenia przystanku linii 509 na wysokości przystanków tramwajowych przy ul. Jagiellońskiej. Jedynym możliwym połączeniem autobusowym na Golędzinowie jest, według przedstawicieli ZTM, opcja stworzenia przystanku końcowego linii 170.

To czy pomysł zostanie ostatecznie wcielony w życie ma się rozstrzygnąć w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Ernest Kobyliński

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne