poniedziałek, 27 maja, 2024

224. rocznica Rzezi Pragi. Msza i koncert

Udostępnij

W najbliższą niedzielę odbędą się uroczystości upamiętniające 224. rocznicę Rzezi Pragi, ostatniej bitwy Powstania Kościuszkowskiego.

Wydarzenie rozpocznie uroczysta Eucharystia w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, 4 listopada o godzinie 12.30, której będzie przewodniczył ks. bp Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski.

Bezpośrednio po mszy świętej, o godz. 13.30 rozpocznie się koncert autorski Requiem kameralnie przygotowany przez Huberta Giziewskiego.

W koncercie udział weźmie: Kwartet wokalny Il Canto, Wanda Laddy, Sławomir Łobaczewski, Marta Lawrence, Leszek Kubiak, Harmonium Duo, Hubert Giziewski i Iwo Jedynecki. Podczas koncertu usłyszymy utwory takich kompozytorów jak Gabriel Faure, Jan Sebastian Bacha i Wolfgang Amadeus Mozart.

Po koncercie, podobnie jak w latach ubiegłych, nastąpi przejście pod krzyż upamiętniający ofiary Rzezi Pragi, gdzie zostanie odmówiona modlitwa.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne