Zamykają Wybrzeże Helskie w jednym kierunku. Sprawdź objazdy [MAPKA]

0

Budowa zabezpieczenia przeciwpowodziowego praskiego brzegu i przebudowa ulic Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie wkraczają w kolejny etap. W najbliższy piątek drogowcy planują wprowadzić ruch jednokierunkowy. Czekają nas poważne utrudnienia.

Trwa budowa ponad dwukilometrowego zabezpieczenia przeciwpowodziowego wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie i ul. Wybrzeże Helskie, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Wybrzeże Puckie. Powstanie tam m.in. mur oporowy wzdłuż Wisły oraz kładka pieszo-rowerowa nad kanałem w Porcie Praskim. Wybudowana zostanie też nowa sygnalizacja świetlna, oświetlenie, nasadzenia zieleni, przebudowa infrastruktury technicznej, sieci wodociągowej, a jezdnia zostanie przebudowana. Pisaliśmy o tym m.in. tutaj: Wybrzeże Helskie zmieni się w ciągu dwóch lat

Z Pragi tylko na Białołękę

Na ul. Wybrzeże Helskie na odcinku pomiędzy ulicami Okrzei i Kłopotowskiego nadal będą dwa kierunki ruchu, ale dalej w kierunku północnym już tylko jeden – ruch będzie odbywał się tylko w stronę Białołęki. Objazd w przeciwnym kierunku będzie poprowadzony ul. Jagiellońską do Kłopotowskiego. Zalecane będą również objazdy Wisłostradą lub ulicami 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Sokola. Utrzymany będzie skręt z Wybrzeża Helskiego w Ratuszową, ale z ul. Ratuszowej będzie można skręcić tylko w prawo. Na ul. Zatylnej (przebiegającej wzdłuż torów kolejowych i dalej pod mostem Gdańskim) będą utrzymane dwa kierunki ruchu, ale jadący od ul. Jagiellońskiej będą musieli zawrócić przy parkingu przy ZOO.

Fot. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych

Przekaż dalej

Dodaj komentarz