piątek, 14 czerwca, 2024

Wybrzeże Pragi zamknięte dla samochodów. Wyznaczono objazdy

Udostępnij

W ten weekend na zmotoryzowanych mieszkańców Pragi czekają kolejne utrudnienia. Drogowcy zamykają ulice Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie.

Na Pradze-Północ trwa przebudowa Wybrzeża Helskiego i Szczecińskiego na odcinku od Portu Praskiego do mostu Gdańskiego. Drogowcy zabezpieczają wały przeciwpowodziowe wzdłuż Wisły w postaci budowy muru oporowego. W zakres prac wchodzą też roboty drogowe, oświetlenie, nasadzenia zieleni, przebudowa infrastruktury technicznej oraz przebudowa sieci wodociągowej. Pisaliśmy o tym tutaj Wybrzeże Helskie zmieni się w ciągu dwóch lat.

W piątek 10 września ok. godz. 22.00 rozpocznie się tam układanie ostatniej warstwy nawierzchni. Prace wymagają zamknięcia jezdni oraz odcinków ul. Kłopotowskiego, Okrzei i Ratuszowej u zbiegu z jezdniami Wybrzeża.

Miasto wyznaczyło objazdy dla mieszkańców Pragi

Objazd zamkniętego odcinka drogi poprowadzony będzie ulicami: Jagiellońską, Zamoyskiego i Sokolą. W ul. Okrzei na odcinku od granicy budowy do skrzyżowania z ul. Sierakowskiego wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Umożliwi to dojazd do posesji.
Dla pieszych dostępny będzie nowo wybudowany chodnik po stronie Wisły. Ruch rowerowy wzdłuż zamkniętego odcinka drogi możliwy będzie ścieżką rekreacyjną wzdłuż rzeki.

Prace związane z układaniem nawierzchni zakończą się w poniedziałek 13 września ok. godz. 6.00. Powróci wówczas dotychczasowa organizacja ruchu, czyli po jednym pasie w każdą stronę. Prace wykończeniowe i nasadzenia zieleni wymagają pozostawienia prawego pasa jezdni wyłączonego z ruchu.

Cała inwestycja ma być gotowa w styczniu 2022 r. Do tego czasu zakończy się budowa dróg rowerowych, posadzona zostanie zieleń, zamontowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu i wykonane oznakowanie poziome i pionowe zgodne z projektem stałej organizacji ruchu.

Fot. ZMiD

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne