sobota, 18 maja, 2024

Budowa kładki na Pragę. Nowe utrudnienia dla kierowców i pieszych

Udostępnij

Przez najbliższe dwa miesiące kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na Wybrzeżu Szczecińskim. Zmiany są związane z kolejnym etapem budowy kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę.

W stronę stadionu PGE Narodowy, pomiędzy ul. Kłopotowskiego a Okrzei, kierowcy poruszać będą się jednym (wewnętrznym) pasem ruchu – wyłącznie prosto. Zlikwidowana zostanie możliwość skrętu w lewo, w Okrzei, z lewego pasa. Tę relację zastąpi objazd poprowadzony z Wybrzeża Szczecińskiego do ul. Zamoście, Sokolej, Zamoyskiego i Jagiellońskiej. Stamtąd bezpośrednio do Okrzei lub do Kłopotowskiego i Panieńską do Okrzei.

W kierunku zoo dostępne będą dwa pasy ruchu do jazdy prosto. Na pasie bliżej środka jezdni wprowadzone zostanie ograniczenie szerokości pojazdów do 2,5 metra.

Utrudnienia dla pieszych i rowerzystów

Na tym samym odcinku drogi utrudnienia będą dotyczyły także pieszych i rowerzystów. Z ruchu zostanie wyłączony chodnik i droga rowerowa od strony Wisły. W zamian, na wygrodzonym pasie ruchu, urządzony zostanie wspólny ciąg pieszo-rowerowy. Kiedy nadejdzie moment, że wykonawca będzie potrzebował więcej miejsca na prowadzenie robót – piesi i rowerzyści zostaną skierowani na drugą stronę ulicy. Budowniczowie deklarują, że takie rozwiązanie zastosują możliwe najpóźniej i tylko, gdy wymagać tego będą względy technologiczne prowadzonych prac.

W związku z taką organizacją ruchu przystanek Os. Panieńska 01 zostanie przeniesiony bliżej Portu Praskiego. – Utrudnienia dla przechodniów i cyklistów potrwają około miesiąca, a dla kierowców maksymalnie dwa – informują drogowcy.

Utrudnienia na ulicy Wybrzeże Szczecińskie. Objazdy. Źródło: ZDM.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne