poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Koncerty, aukcje na żywo, warsztaty dla dzieci. Orkiestra gra na Pradze

Udostępnij

Licytacje na żywo, pokazy iluzjonistów a przede wszystkim koncerty! Na Pradze-Północ odbędzie się drugi największy w Warszawie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiorki jest pomoc dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej.

30. Finał WOŚP na warszawskiej Pradze odbędzie się Centrum Praskim Koneser. Wśród wielu niepowtarzalnych wydarzeń nie zabraknie atrakcji muzycznych, podczas których będzie można wesprzeć Orkiestrę. Impreza startuje o godz. 12.15, a publiczność będą rozgrzewać takie zespoły jak: KT.Green, Teściowa Śpiewa, HLA4Transplant, Czess Band & Cała Praga Śpiewa, Kapela Praska, Kroke, Justyna Jary z Alegancką Kapelą, Jelonek czy Tabu. Punktualnie o godz. 20.00 – tradycyjne „Światełko do nieba”, jedyne na prawym brzegu stolicy. W trosce o bezpieczeństwo zwierząt, będzie topokaz laserowy.

Podczas 30. Finału WOŚP w zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących – pokazów i zabaw na lodowisku, twórczych warsztatów upcyklingowych, a także porad i konsultacji, w tym badań, ze specjalistami Centrum Medycznego Damiana.

Dziesiątki aukcji na Pradze-Północ

Choć 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia, już teraz każdy można wesprzeć jubileuszowe wydarzenie. Na profilu sztabu Urzędu Dzielnicy Praga-Północ w serwisie Allegro prowadzone są internetowe licytacje. Tam atrakcyjne przedmioty dla wielbicieli prawobrzeżnej Warszawy, historii czy amatorów sztuki. Wśród dostępnych do licytacji przedmiotów znajdują się „Pragle”, czyli gra karciana na praskich zasadach, a także „Praga II. Nasza historia” czy „Przewodnik po Pradze nieistniejącej”.

Więcej: https://allegro.pl/uzytkownik/DzielnicaPPN

Miłośnicy radosnej, plenerowej zabawy będą mogli z kolei licytować różnego rodzaju przedmioty i atrakcje na żywo podczas aukcji w Centrum Praskim Koneser. Wśród perełek do zgarnięcia będą m.in.:

  • kolacja z trębaczem Garym Guthmanem – znanym z występów m.in. z Arethą Franklin, Tonny Bennetem i Bee Gees;
  • bilety na zwiedzanie niepowtarzalnego Magic Mind Museum, w którym zarówno dorośli, jak i dzieci mogą poznawać tajniki sztuki iluzji;
  • weekend w Koneserze, w skład którego wchodzi nocleg w Hotelu Moxy, zwiedzanie Magic Mind Museum i wykwintna kolacja w Koneser Grill;
  • przejazd oryginalną London Taxi po Pradze z niezwykłą przewodniczą, streetartową artystką Miss Dorys;
  • rzeźba-anioł autorstwa Marka Sułka, znanego między innymi z projektu „Matecznik Anielski”;
  • portret pupila autorstwa znanego artysty Michała Torzeckiego;
  • plakaty Dzielnicy Wisła autorstwa Oli Jasionowskiej, urbanistycznej graficzki i ilustratorki;
  • portret Czesława Mozila z autografem.

Każdy może pomóc

30 stycznia na ulicach Warszawy serca wszystkich będą rozgrzewać wolontariusze – w ramach sztabu Urzędu Dzielnicy Praga-Północ kwestować będzie aż 50 wolontariuszy WOŚP, a już teraz w kliku punktach dzielnicy, w tym przy lodowisku w Koneserze, dostępne są stacjonarne puszki. W dniu akcji, w Butelkowni, znajdującej się w przestrzeni Centrum Praskiego Koneser, wszyscy warszawscy wolontariusze, po okazaniu identyfikatora, będą mogli odpocząć oraz otrzymają ciepły napój i poczęstunek.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne