czwartek, 13 czerwca, 2024

Biało-czerwona Praga

Udostępnij

Dziś obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy o tym, aby wywiesić biało-czerwoną flagę w oknie lub na balkonie.

Święto Wojska Polskiego jest obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. To właśnie z Pragi wojsko i mieszkańcy Warszawy ruszyli w kierunku Radzymina i Ossowa, aby bronić stolicy przed bolszewicką nawałą.

Jak postępować z flagą?

Jak tłumaczą przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych; flagi można wywieszać m.in. z balkonów i okien, umieszczać na tramwajach i autobusach. Są także flagi w postaci baneru, którego długość powinna, co najmniej trzykrotnie przekraczać szerokość.

Flaga nie może dotykać ziemi. Nie wolno też umieszczać na niej żadnych napisów i rysunków.

Należy pamiętać, że flaga, którą chcemy wywiesić, musi być czysta, niepostrzępiona, a jej barwy nie mogą być wyblakłe. Jeśli ktoś ma zużytą, zniszczoną flagę, to powinien ją spalić. Postrzępionej flagi nie można wyrzucać do kosza. – Spalenie w miejscu zamkniętym jest jedynym godnym sposobem pozbycia się zużytej flagi – tłumaczy przedstawiciel resortu.

 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne