poniedziałek, 13 stycznia, 2025
WiadomościKulturalny sierpień w Domu Kultury Praga. Zobacz repertuar

Kulturalny sierpień w Domu Kultury Praga. Zobacz repertuar

Udostępnij

Przed nami kulturalny sierpień w Domu Kultury Praga. Sprawdźcie, co w najbliższych dniach wydarzy się w pałacyku Konopackiego i w budynku przy ul. Dąbrowszczaków.

– Zapraszamy na letnie plenerowe pokazy filmowe na tarasie Pałacyku Konopackiego i w Muszli koncertowej w Parku Praskim! Zaproponujemy Wam wiele wyjątkowych filmów – nieco bardziej kameralnych na tarasie Pałacyku i doprawionych szczyptą szaleństwa w parkowym otoczeniu. Każdy seans zostanie poprzedzony krótką prelekcją, na wszystkie filmy wstęp wolny – zapraszają przedstawiciel praskiego domu kultury.

Kino letnie w pałacyku

2.08, godz. 20:30,
Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie
reż. Ken Scott, Francja 2018, 92 min

Po śmierci matki młody fakir Aja wyrusza z Indii do Paryża, aby odnaleźć ojca i spełnić marzenie – odwiedzić sklep Ikei. Na miejscu prawie nic nie idzie zgodnie z planem. Kiedy niespodziewanie trafi wreszcie do Ikei i pozna Marie, w której zakocha się od pierwszego wejrzenia, w wyniku szalonego zbiegu okoliczności utknie w szafie i wyruszy w podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża, aby znów spotkać Marie i odkryć tożsamość ojca?

16.08, godz. 20:30,
Śniadanie u Tiffany’ego
reż. Blake Edwards, USA 1961, 110 min

Ekranizacja opowiadania Trumana Capote. HollyGolightly (Audrey Hepburn) jest postrzeloną nowojorską dziewczyną, której życie upływa na nieustannej zabawie na koszt bogatych adoratorów. Pewnego dnia piętro wyżej wprowadza się młody pisarz, który ma podobny pomysł na finansową stabilizację. Stopniowo tę dwójkę zaczyna łączyć coraz większa zażyłość.

30.08, godz. 20:30,
Najgorszy człowiek na świecie
reż. Joachim Trier, Norwegia 2021, 128 min

Nieprzewidywalna historia miłosna, opowieść o Julie, energicznej trzydziestolatce, która staje przed poważnymi życiowymi dylematami. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym rysownikiem, ale kiedy na przypadkowej imprezie poznaje Eivinda, zaczyna zastanawiać się, czy to ten młodszy od niej, pewny siebie i nieco szalony chłopak nie jest tym, czego potrzebuje w życiu.

Kino letnie w muszli koncertowej w parku Praskim

12.08, godz. 20:30,
Dzikie historie
reż. Damián Szifrón, Argentyna 2014, 122 min

Największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, dzika komedia, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy.

26.08, godz. 20:30,
Pulp Fiction
reż. Quentin Tarantino, USA 1994, 148 min

Vincent Vega (John Travolta) i Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) to zabójcy z zamiłowaniem do filozoficznych dyskusji. Ich perypetie przeplatają się z historią ich szefa, gangstera Marsellusa Wallace’a, jego żony Mii (UmaThurman), boksera ButchaCoolidge’a (Bruce Willis) oraz pary nerwowych uzbrojonych rabusiów, „Pumpkina” (Tim Roth) i „HoneyBunny” (Amanda Plummer).

Kino letnie dla dzieci

– Zapraszamy młodych kinomanów na cykl letnich pokazów filmowych, podczas których będzie okazja nie tylko obejrzeć ciekawe i wartościowe filmy, ale i o nich wspólnie porozmawiać – zapraszają przedstawiciele Domu Kultury Praga.

08.08, godz. 17:00,
Dzika banda (wiek: 9+)
reż. Pierre Salvadori, Francja 2022, 103 min

Wszyscy za jednego! Czy piątka odważnych nastolatków zdoła się dogadać i stawić czoła groźnemu szefowi fabryki, która niszczy okoliczną przyrodę? Zapraszamy na letnią przygodę pełną humoru, zapału i młodzieńczej energii.

22.08, godz. 17:00,
Lato, kiedy nauczyłam się latać (wiek: 9+)
reż. Radivoje Andrić, Serbia/Chorwacja 2022, 85 min

Dwunastoletnia Sofija miała jechać na obóz ze swoimi przyjaciółmi. Babcia zabiera ją do Chorwacji – mieszka tam jej siostra, której bardzo długo nie widziała. Czy te wakacje da się jeszcze uratować?

29.08, godz. 17:00,
Dzieci z Bullerbyn (wiek: 6+)
reż. Lasse Hallström, Szwecja 1986, 90 min

Dla grupki dzieci mieszkających w maleńkiej wiosce na szwedzkiej prowincji rozpoczyna się okres wakacyjny, co jest okazją do przeżycia wielu przygód. Zapraszamy na niezapomniane spotkanie z Lisą, Britą i Anną, którym figle płatają Lasse, Bosse i Olle.

02, 16, 30.08, godz. 18:00

Robimy przetwory. Sąsiedzkie spotkania kulinarne

Wstęp wolny, zapisy na strefazajec.pl

Warto robić własne przetwory – wtedy wiemy, z jakich składników i w jaki sposób zostały przygotowane. Wierzymy, że wspólna praca sprawia, że podtrzymujemy tradycje domowe, w czasie których wzmacniają się więzi międzypokoleniowe.

przetwory
Robimy przetwory sąsiedzkie spotkanie kulinarne. Fot. DK Praga.

Kolacje sąsiedzkie

  • 3.08, godz. 18:00 – kuchnia francuska
  • 24.08, godz. 18:00 – kuchnia polska

Wstęp wolny

Trwa sezon wakacyjny z Kolacjami sąsiedzkimi w Pałacyku Konopackiego! 3 sierpnia o godzinie 18.00 zapraszamy sąsiadów do wspólnego przygotowania dania w stylu francuskim, zaś 24 sierpnia inspiracje zaczerpniemy w naszych domów.

Pozostałe składniki na kolację, przekąski i napoje, które chcielibyście widzieć na kolacyjnym stole zabierzcie ze sobą z domu. Koniecznie pamiętajcie o zabraniu przepisów, z których korzystacie, żebyśmy mogli się nimi wymienić!

Kolacje sąsiedzkie w Pałacyku Konopackiego. Fot. Mat. prasowe.

04.08, godz. 18:00

„Zatrzymać lato” Wernisaż wystawy Agnieszki Czerwińskiej

Wstęp wolny.

Zapraszamy na wystawę akwareli i prac malowanych na jedwabiu przez Agnieszkę Czerwińską – artystkę od 16 lat mieszkającej na Pradze-Północ.

Tematem wystawy jest lato, wakacje i związane z nimi motywy. Mamy tu przede wszystkim pejzaż i kwiaty, ale jest także martwą natura i zwierzęta. Co zrobić, by zatrzymać lato? Może malowanie jego aspektów w tym trochę pomoże?

wystawa
„Zatrzymać lato” wernisaż wystawy Agnieszki Czerwińskiej. Mat. prasowe.

10, 17, 24, 31.08, godz. 18:00

Sąsiedzkie planszówki

Wstęp wolny.

Jeśli masz na półce grę planszową, którą z jakiegoś powodu odłożyłeś, brakowało Ci chętnych do gry lub instrukcja była zbyt zawiła, skontaktuj się z nami, spróbujemy ją rozegrać. A może masz ochotę zagrać w coś, co my zaproponujemy?
Kontakt e-mail: planszowe@gazeta.pl

18.08, godz. 18:00

Comfy Karaoke. Wspólne śpiewanie w miłej atmosferze

Wstęp wolny.

Comfy Karaoke to wydarzenie, podczas którego każdy lubiący śpiewać może poczuć się dobrze. Jeśli chcesz przełamać strach przed występami na scenie, z nami możesz to zrobić w kameralnej atmosferze i przy niewielkiej widowni. Dbamy o komfort uczestników – każdy będzie miał możliwość pośpiewać piosenki różnych gatunków i wykonawców. To świetna okazja, by spotkać się w gronie osób, które łączy wokalna pasja.

20.08, godz. 17:00

Niedzielny Fajf u Xawerego – Heniek Małolepszy

Koncert, wstęp wolny.

Niedzielny Fajf u Xawerego, czyli stołeczna piosenka i literatura około polowy minionego wieku. Solo wykonuje Małolepszy – element lokalny. W programie modne szlagiery Dwudziestolecia – zaśpiewane od banjo, a także felietony Stefana Wiecha Wiecheckiego – własnoręcznie czytane przez solistę.

25.08 godz. 20:00-24:00

Wiksa u Xawixa. Silent disco na tarasie Pałacyku

Bilety po 15 zł na miejscu i przez biletyna.pl

„Wiksa u Xawixa” to wyjątkowe wydarzenie na tarasie Pałacyku Konopackiego w ostatni weekend wakacji. Silent disco to impreza łącząca fanów różnych rodzajów muzyki, którzy mogą bawić się w jednym miejscu. Wypożycz przed wejściem słuchawki i baw się do 3 kanałów muzycznych stworzonych specjalnie na imprezę Ksawerego!

26.08, godz. 10:00-14:00

Ogródek sensoryczny w Praskim Ogródku Sąsiedzkim w al. Solidarności 55

Wstęp wolny.

Istniejący od kilku lat Praski Ogródek Sąsiedzki powiększa się właśnie o ogródek sensoryczny w ramach inicjatywy lokalnej wspartej przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Przyjdź do nas i wspólnie stwórzmy ogródek sensoryczny sadząc rośliny działające na zmysł smaku (truskawki, poziomki, melisa, tymianek), węchu (wrzośce, żurawki, jeżówki), dotyku (sesleria jesienna, miskanty, piórkówki) i wzroku (hosty, żurawki) oraz tworząc rabatę pokrytą korą lub żwirem, których wydawane dźwięki oddziałują na zmysł słuchu.

31.08, godz. 18:00

Kadzidła ziołowe. Z cyklu Spacery po chwasty i zioła

Start: główne wejście do Zoo przy ul. Ratuszowej

Zapisy na strefazajec.pl

Rośliny mają magiczne i uzdrawiające moce i dzielą się nimi szczodrze. Okadzanie, smużenie oraz dymienie są tradycyjnymi i rytualnymi metodami korzystania z tych oczyszczających i wzmacniających sił. W naszym otoczeniu można spotkać rośliny i drzewa mocy, które tradycyjnie chroniły domostwa, odganiały nieczyste siły, oczyszczały i otwierały serca. Nadal to robią, musimy tylko je o to poprosić.

Zapraszamy na spacer, podczas którego poznamy rodzime rośliny mocy i samodzielnie zrobimy kadzidła.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.
Reklama

Wiadomości

Reklama

Podobne wiadomości