sobota, 27 lipca, 2024

Repertuar Domu Kultury Praga w lutym

Udostępnij

Przed nami kulturalny luty w Domu Kultury Praga. Sprawdźcie, co w najbliższych dniach wydarzy się w pałacyku Konopackiego i w budynku przy ul. Dąbrowszczaków.

8, 15, 22, godz. 15:00

Kurs brydża sportowego – poziom średniozaawansowany wstęp wolny

3.02, 11.02, 15.02, 23.02

Warszawskie Art Tours | Варшавськийарт-тур
Cykl oprowadzań po wystawach w języku ukraińskim. Spacery po galeriach sztuki po ukraińsku. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy na drugą część cyklu Warszawskich Art Tour. Razem z Viktorią Burlaką – znaną ukraińską kuratorką sztuki współczesnej zapraszamy na cykl spacerów po muzeach i galeriach, połączonych z oprowadzaniem.

Viktoria będzie Waszą przewodniczką, bo bardzo dobrze wie, czym jest sztuka współczesna. Cykl to także rodzaj arteterapii – nie trzeba być super-estetą lub estetką, aby cieszyć się pięknem sztuki współczesnej. Spotkania prowadzone są w języku ukraińskim.

04.02, godz. 12:00

„Poczuj siebie” / „Почуйсебе”
Spotkanie siostrzeńskie dla nastolatek.
Wstęp wolny.

Cykl warsztatów dla nastolatek, oparty o autorską metodę Pauliny Galanciak-Ilczyszyn i Pauliny Łoś. W trakcie spotkań będziemy poznawać siebie, swoje zasoby, pracować z ciałem, oddechem, z własną koncepcjąna swój temat i czuciem siebie w tym wielkim świecie.

375. URODZINY PRAGI

Razem z Muzeum Warszawskiej Pragi zachęcamy do wspólnego świętowania z okazji 375. urodzin Pragi, które obchodzimy 10 lutego oraz kilka dni po przypadającej wtedy rocznicy nadania Pradze praw miejskich.

10.02, godz. 19:00

„Kosmiczni Warszawa”
Potańcówka pałacowa

Darmowe wejściówki na biletyna.pl lub do odbioru w siedzibach DK od 6 lutego, liczba miejsc ograniczona.

Zawartość projektu to bukiet międzywojennych szlagierów tanecznych – odegrany teraz. Pomysł, jak Nasze Miasto – otwarty na nowości i zakorzeniony w tradycji. Instrumenty akustyczne ożenione z „cyfrowymi”, czyli w zespole miejsce dla dj i Jego Postprodukcji. Electro-akustyczny czasem swing, czasem ska… Wszystko po to, żeby w dzisiejszym brzmieniu miasta więcej było tradycyjnie warszawskiej stylówki, optymizmu oraz rekreacji!

Wystąpią:

  • Małolepszy – właściwie Maciej Mościcki, element lokalny. Od 10 lat w klubach, ze sceny i z krawężnika wykonuje warszawski folklor. Rocznik ‘62. Śpiewa z użyciem aparycji i własnego akompaniamentu sześciostrunowego banjo. Najchętniej szlagiery pierwszej połowy XXw – walczyki, tanga, fokstroty. Repertuar rewiowo-podwórkowy. Warszawski sznyt, galant fason!
  • Kwazar – właściwie Marcin Cisło, kosmita z Grochowa. Pali mu się do życia jakby miał jedno. Operator muzycznych urządzeń elektrycznych i quasi-multiinstrumentalista. Od 2009 ma własne Gagarin Studio, gdzie w 2021-22 Kosmiczni nagrywali ścieżki. Tworzy, nagrywa, mixuje, masteruje, może nawet szydełkuje…

11.02, godz. 11:00 i 13:00

„Podaj cegłę” Teatru Form Wielu
Dziecięca Scena Teatralna

Darmowe wejściówki na biletyna.pl lub do odbioru w siedzibach DK od 6 lutego, liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy na spektakl o dziecięcej fantazji. I choć bohaterami są dorośli, to właśnie młodzi widzowie dodają tego, co najważniejsze do tej niezwykłej opowieści.

„Podaj cegłę” to interakcyjny spektakl familijny Przenosimy się w czasie, przedmioty ożywają na naszych oczach i naprawdę wszystko może się zdarzyć.

W przedstawieniu wykorzystywanych jest wiele form teatru przedmiotu, co wnosi oprócz dobrej zabawy płaszczyznę edukacyjną i poszerza wyobraźnię młodego widza.

Scenariusz i reżyseria: Łukasz Jarzyński
Występują: Łukasz Jarzyński, Przemysław Jarzyński

Spektakl dla dzieci od 3 lat.

12.02, godz. 15:00 – 17:00

Dźwiękoterapia / Звукотерапія
dla dorosłych / длядорослихax

Darmowe wejściówki na biletyna.pl lub do odbioru w siedzibach DK od 6 lutego, liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy do wspólnej relaksującej podróży dźwiękowej, czyli terapii dźwiękiem. Wasze pozytywne opinie inspirują nas do dalszego działania!

misy
Zajęcie z dźwiękoterapii w Domu Kultury Praga. Fot. Mat. Prasowe

Dźwiękoterapia to uzdrawianie naszego ciała przez wibracje dźwięku, uwolnienie napięć umysłowych oraz cielesnych, rozluźnienie i zanurzenie w głąb siebie. Używając takich instrumentów jak: misy tybetańskie, strumok, dzwonki Koszi, Divya oraz głos poprowadzimy Was do stanu harmonii, relaksu i wewnętrznego spokoju.

Prowadzenie: Alona Kayuczko i zespół.

12.02, godz. 15:00 – 20:00

Sesja światłoterapii i relaksu w Przestrzeni Uważności

Wstęp wolny.

Przestrzeń Uważności w Pałacyku Konopackiego to miejsce relaksu. Mamy tu m.in.: profesjonalne lampy do światłoterapii, promiennik ciepła do termoterapii, zapachoterapię i relaksującą muzykę, pufy, koce i kolorowe dywany oraz bujną roślinność.

Zapraszamy na co dzień – jeśli potrzebujecie miejsca do pracy lub chwili odpoczynku – a w ramach Urodzin Pragi na mini sesje relaksacyjne.

13.02. – 24.02

Warszawska Akcja „Zima w Mieście”

Trwają zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Pełna informacja o zapisach znajduje się na stronie internetowej:https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

Bezpłatne zajęcia w Domu Kultury Praga

  • The Potato Library – czytelnia artystyczna z książkami o tematyce społecznej, artystycznej i ekologicznej, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
  • Joga dla dorosłych i seniorów (każdy wtorek i piątek o 10:00) – liczba miejsc ograniczona
  • Grupa brydżowa „Bez Atu” zaprasza na cotygodniowe spotkania brydżowe we wtorki, środy i piątki godz. 15:00 – 20:00
  • Zapraszamy na zajęcia stałe (m.in.): Connected dance, „Przyjemne to…” –multiwarsztaty dla kobiet, Ceramika i rzeźba, Kobiety w sztuce, sztuka dla kobiet, Sitodruk. Zapisy na strefazajec.pl

Liczba miejsc na wydarzenia darmowe i z zapisami ograniczona. Program może ulec zmianie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne