wtorek, 23 lipca, 2024

Architektoniczne detale, kolaże i Golec uOrkiestra na Pradze

Udostępnij

W tym tygodniu wiele będzie się działo na Pradze-Północ. Zebraliśmy dla Was najciekawsze wydarzenia z Pragi.

  • 10 grudnia godz. 19.00 W Centrum Praskie Koneser odbędzie się wernisaż wystawy „Język kolażu” zorganizowanej przez Dom Kultury Praga.

– Zauważyliśmy, że mieszkańcy Warszawy są kreatywni niezależnie od wieku i uwielbiają poddawać swoje otoczenie ciągłej reinterpretacji. Podążając za tym rozpoznaniem przygotowaliśmy dla nich niepowtarzalną wyprawę do świata surrealizmu i abstrakcji w formie realizacji projektu pn. „Język kolażu/Collage language”. Przeprowadziliśmy cykl warsztatów, podczas których przez prostą czynność wycinania nadawaliśmy nowe życie archiwalnym i współczesnym zdjęciom oraz materiałom związanym z Pragą. Z fragmentów i wycinków powstawały subiektywne interpretacje naszego kawałka miasta, naszej dzielnicy – tłumaczą pracownicy praskiego domu kultury.

Wystawę będzie można podziwiać do dnia 30 grudnia 2019 r

  • 12 grudnia godz. 17.30 – 20 w Centrum Kreatywności Targowa odbędzie się „Wieczór z praskim detalem architektonicznym”

Organizatorzy będą mówić o balkonach, schodach, odbojach, sztukateriach, posadzkach… i innych elementach wystroju historycznych budynków na Pradze. Następnie odbędzie się minikonferencja poświęconą detalowi architektonicznemu. Prelegenci przedstawią zagadnienie z punktu widzenia historyka architektury, konserwatora zabytków oraz społecznika:
– Jarosław Zieliński (historyk, varsavianista) „Detal architektoniczny warszawskiej Pragi”
– Piotr Grzegorz Mądrach (Polska Izba Artystów Konserwatorów Dzieł Sztuki) „Blaski i cienie konserwacji detalu architektonicznego na Pradze”
– Monika Wesołowska (Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN, Fundacja Hereditas) „Inwentaryzacja detalu architektonicznego warszawskiej Pragi – baza detalu Fundacji Hereditas”

  • 12 grudnia godz. 10.00 w Przedszkolu nr 169 przy ul. Namysłowskiej odbędzie się uroczystość 60-lecia przedszkola

  • 14 grudnia godz. 19.30 – zapraszamy na koncert Golec uOrkiestra w Kościele Matki Bożej z Lourdes ul. Wileńska 69

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne